Kto bol nominovaný na cenu Živel?

Na cenu za environmentálnu výchovu Živel bolo nominovaných spolu 63 žiakov, učiteľov a škôl z  celého Slovenska.

V kategórii Cena pre žiaka je nominovaných 11 šikovných žiakov a žiačok. Sú to aktívni žiaci z Kolégii Zelenej školy, reportéri pre životné prostredie, členovia krúžkov, ktoré informujú a vzdelávajú spolužiakov. Iniciatívne a vytrvalo robia malé aj veľké environmentálne aktivity, zapájajú sa do projektov, študujú, tvoria, majú nápady a motivujú.

V kategórii Cena pre pedagóga sme prijali 31 nominácií. Nadšené pani učiteľky a pánov učiteľov nominovali ich kolegovia, riaditelia, zriaďovatelia aj rodičia. Sú to neúnavní propagátori environmentálnej výchovy a často hnacie kolesá mnohých školských aktivít nielen v oblasti životného prostredia.

O ocenenie v kategórii Cena pre školu zabojuje 21 materských, základných a stredných škôl. Nájdu sa medzi nimi mnohé Zelené školy, ale aj iné školy, ktoré sa dlhoročne venujú environmentálnej výchove.

Počas leta medzinárodná porota rozhodne, ktorí žiaci, učitelia a školy sa dostanú medzi 15 finalistov (po 5 finalistov v každej kategórii). Počas septembra nám bude cťou každého finalistu a jeho aktivity predstaviť. Sledujte nás a spoznajte školské Živly.