Aktuality

Kvetinovými bombami sme spustili tretí ročník
Pri príležitosti Dňa Zeme rozdávali žiaci na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave kvetinové bomby. Touto akciou sa spustil tretí ročník Ceny za environmentálnu výchovu Živel. Takmer 40 žiakov rozdalo viac ako tisíc bômb. Tieto sú jednoduchým symbolom pozitívnej explózie, ktorú víťazi ceny okolo seba vytvárajú.  
>> čítaj viac
Víťazka ceny Živel: Rada by som odovzdávala deťom, že sa dá žiť aj inak
Miroslava Okuliarová je učiteľkou na  Súkromnej základnej škole waldorfskej v Bratislave. Je to zároveň nadšená mladá žena, ktorej sa podarilo dať dokopy tím ľudí a postaviť krásnu ukážku prírodného staviteľstva na školskom dvore. Za stavbu tohto ekodomčeka získala cenu za environmentálnu výchovu Živel v kategórii Cena pre učiteľa.
>> čítaj viac
Kto sú víťazi druhého ročníka ceny Živel
Druhý ročník ceny za environmentálnu výchovu Živel sa niesol v atmosfére výnimočných finalistov a príjemného slávnostného odovzdávania. Toho sa zúčastnil aj minister školstva, ktorý nad cenou prebral záštitu.
>> čítaj viac
Spoznajte finalistov druhého ročníka
Akí sú finalisti druhého ročníka ceny Živel a vďaka akým svojim aktivitám boli vybraní? Nech sa páči, spoznajte ich:
>> čítaj viac
V druhom ročníku ceny viac ako 50 nominácii
V druhom ročníku ceny Živel je spolu 52 nominovaných žiakov, učiteľov a škôl z celého Slovenska. Opäť je najviac nominovaných v kategórii Cena pre pedagóga.
>> čítaj viac
Minister školstva prebral záštitu nad cenou Živel
Minister školstva Juraj Draxler prevzal záštitu nad druhým ročníkom Ceny za environmentálnu výchovu Živel. Nominujte na cenu Živel do konca mája!
>> čítaj viac

Stránky