Turné po Záhradách, ktoré učia

Viete ako premeniť nudný školský pozemok na záhradu plnú inšpirácii a učiacich záhradných prvkov? Inšpirovať sa môžete už 22. septembra 2017 s Túlavým autobusom. Navštívime s ním štyri Záhrady, ktoré učia. 

V projekte Záhrada, ktorá učí, pomáhame základným a stredným školám zapojeným do programu Zelená škola upraviť ich školské pozemky tak, aby si na nich žiaci nielen oddýchli, ale aby  slúžili ako učebňa v prírode. A to nielen na vyučovanie botaniky či prírodopisu, ale aj matematiky, chémie alebo výtvarnej výchovy. 

Jednodňové turné „Túlavý autobus“ po týchto záhradách sa bude konať v piatok, 22.9.2017 v čase od 9.00 – 17:00 s nástupom a výstupom vo Zvolene.

Zúčastniť sa ho môžu zástupcovia škôl, ale aj širšia verejnosť zo záujmom o prácu s mládežou či o úpravu verejných priestranstiev. Čakajú nás nielen prehliadky samotných záhrad, ale aj drobné ukážky vyučovania bežných školských predmetov na čerstvom vzduchu.

ODCHOD:  22. septembra o 9:00 na parkovisku pri železničnej stanici vo Zvolene (T. G. Masaryka 294, 960 02, Zvolen).

PRÍCHOD: predpokladaný návrat do Zvolena je o 17:00 na parkovisko pri železničnej stanici vo Zvolene.

Program bude prebiehať návštevou školských záhrad na trase Zvolen – Sliač – Badín – Dolný Kubín – Zvolen.

Účasť na turné je bezplatná, účastníci si hradia len prípadnú cestu k miestu nástupu/výstupu (Zvolen). Podľa potreby je možné ukončiť turné v Dolnom Kubíne.

POČAS AKCIE BUDE ZABEZPEČENÝ VEGETARIÁNSKY OBED V ŠKOLSKEJ JEDÁLNI.

Prihlasovať sa môžete do piatku, 15. septembra.

Zástupcovia škôl (pedagógovia a iný personál) nájdu registračný formulár TU .

Ostatná verejnosť nájde registračný formulár TU

On-line prihlásením sa na turné zároveň súhlasíte s programom a podmienkami účasti.

Po úspešnom vyplnení registračného formulára Vás budeme čím skôr informovať, aby sme Vám potvrdili účasť na Túlavom autobuse. Pošleme Vám tiež podrobný časový program podujatia. 

Tešíme sa na Vás!

Vaše prípadné otázky radi zodpovieme na uherkova@zivica.sk alebo na čísle
0905 459 319.