Otvorenie novej Záhrady, ktorá učí

Nové školy zapojené do projektu postupne dokončujú a otvárajú svoje učiace záhrady. Ako prvá Vás tento rok pozýva na slávnostné otvorenie ZŠ Andreja Sládkoviča, Sliač, ktorá bude mať 22. júna oslavu 55. výročia otvorenia brán školy v nových priestoroch na ul. Pionierska 9. 

Počas jari sa podarilo na záhrade vybudovať altánok, jazierko s rastlinami a rybami, vysadiť geometrické kvetinové záhony, ovocný sad či stromy poznania (náučný chodník). Žiaci tiež vytvorili „divočinu“ s mini-močiarom, malinovisko a jahodovisko, postavili hmyzí hotel,  ohnisko so sedením, ilustračné včelie úle, vyrobili paletové sedenie, ale aj oddychové zóny a mnoho iného. 

A čo hovoria na záhradu samotní žiaci?

„Konečne už nie je na školskom dvore nuda“ (Michaela, žiačka 7. ročníka ZŠ – pri realizácii „divočiny“ v novej školskej záhrade).

„Na brigádu by som chodil do školy aj každú sobotu.“ (Oliver, žiak 5. ročníka ZŠ – pri víkendovej brigáde v školskej záhrade).

„Dnes neľutujem, že som bol v škole...“ (Filip, žiak 8. ročníka ZŠ – pri realizácii jazierka v školskej záhrade).

Príďte sa presvedčiť, čo sa im podarilo na záhrade vďaka Živici a IKEA zrealizovať!

               

Prečítajte si aj rozhovor s koordinátorom Záhrady, ktorá učí: http://www.zivica.sk/sk/zahrada-ktora-uci/clanky/vyucovacim-nastrojom-mali-byt-vsetky-zmysly