Čo sme videli vďaka Túlavému autobusu

Pozrite sa, aké super učiace záhrady už máme na Slovensku! Vďaka Túlavému autobusu sme inšpirovali ďalšie školy, aby si podobné záhrady, ktoré učia tiež vytvorili.

Každá zo záhrad, ktoré sme počas turné navštívili, bola iná. Na návštevu sme cielene vyberali školské záhrady malých vidieckych aj veľkých sídliskových škôl, prírodne zamerané, aj tie orientované primárne na výučbu, 

Prvá zastávka Túlavého autobusu bola vo Waldorfskej škole v Bratislave a okrem prírodne dizajnovanej záhrady s jazierkom, vyvýšenými záhonmi a hlineným domčekom sme mali možnosť vidieť, ako sa deti v záhrade učia používať zlomky na hodine matematiky.

Druhá zastávka bola v Trenčíne a navštívili sme súkromnú záhradu v sieti Prírodných záhrad. Táto čarovná lesná záhrada bola veľmi inšpiratívna a ukrývala mnoho učiacich prvkov ako hmyzí hotel, včielkovú stienku, vyvýšené záhony, jašteričník, jazierko a krásny, rôznoveký ovocný sad. 

Nasledovala zastávka v ZŠ v Beluši, kde sme po výdatnom obede navštívili veľkú učiacu záhradu s vertikálnou zeleňou, geometrickými vyvýšenými záhonmi, pocitovým chodníkom, bylinkovým záhonom a mladým ovocným sadom.

Posledná zastávka Túlavého autobusu bola v ZŠ v Brodne. V tejto malej, ale veľmi účelne vytvorenej záhrade s jazierkom, bylinkovou špirálou a meteo stanicou sme zase videli ukážku hodiny nemčiny a geografie. 

Presvedčte sa sami a pozrite si fotky z turné v galérii pod článkom.
Turné Túlavý autobus sa uskutočnilo vďaka finančnej podpore partnera projeltu IKEA.

Photo by Halky.

Zaujala Vás táto téma? Čítajte viac na stránke projektu: