Médiá - workshop pre študentov Sokratovho inšitútu

Dátum konania: 
9. 11. 2017 (štvrtok) - 17:00 - 12. 11. 2017 (nedeľa) - 13:00
Lektor: 
Marie Stracenská
Akciu organizuje: 
Živica
Typ akcie: 
uzatvorená akcia

Anotácia workshopu "Médiá" 

Denne sa na ne pozeráme. Niekedy sa o nich rozprávame. Správy v slovenských novinách, rádiách, televíziách. Kto ich robí? A prečo sú také rozdielne? Čo najviac zaujíma redakcie? Prečo sa niektoré udalosti do správ vmestia a iné nie? Kto médiá sleduje a ako sa to dá zistiť? Čo etika, prístup k divákom, respondentom? Majú médiá vychovávať?
Lektorku neustále prekvapuje, koľko málo ľudia o pozadí médií vedia, ako sa im niekedy nevedia brániť, ako si myslia, že sú všemocné, ako im mnohí naivne dôverujú a iní ich nemôžu ani vystáť – a pritom sa bez nich nezaobídeme. Lektorka bude so študentami hovoriť o tom všetkom a o ďalších témach, ktoré ich budú zaujímať. A prácu novinárov si vyskúšajú na vlastnej koži.

Workshop je len pre študentov Sokratovho inšitútu.

Lektorka

Marie STRACENSKÁ - novinárka, Slovenská republika. Je novinárka, lektorka, mama dvojčiat. Vyštudovala žurnalistiku a dejiny umenia. Pracovala v Slovenskom rozhlase a v troch slovenských televíziách: TA3, Slovenskej televízii a v Markíze.

Začínala som ako redaktorka a moderátorka, teraz pracujem na pozícii vedúcej vydania Televíznych novín. Som človekom v úzadí, ktorý je priamo zodpovedný za obsah aj formu spravodajskej relácie. Poznám teda dôverne, ako funguje svet pred mikrofónom a za kamerou. Stále však mám pocit, že sa mám čo učiť...

Miesto: 
Vzdelávacie centrum Zaježová