Letná škola Komenského inštitútu (3. ročník)

Dátum konania: 
13. 8. 2018 (pondelok) - 13:00 - 17. 8. 2018 (piatok) - 13:00
Lektor: 
Sylvia Ondrisová
Juraj Hipš
Katarína Pázmány
Akciu organizuje: 
Živica
Typ akcie: 
uzatvorená akcia

Harmonogram Letnej školy Komenského inštitútu: 

Posilnení učitelia a učiteľky: vízia a osobná moc, Príprava mikroprojektov, Zoznamovacie a teambuildingové aktivity

Anotácia Letnej školy Komenského inštitútu

Úvodná časť ročného kurzu Komenského inštitútu, keby v rámci Letnej školy, sa spoznajú noví účastníci a začínajú svoje štúdium. Počas týchto päť dní ich čaká niekoľko lektorov a hostí, z ktorých hlavným lektorom je psychoterapeutka Sylvia Ondrisová (viď. nižšie).

Workshop vychádza z programu Posilnení učitelia, ktorý podporuje učiteľov v ich líderskej role. Aby sme v živote i práci mohli dôverovať vlastnému “vedeniu” – múdrosti i líderstvu – potrebujeme byť v kontakte so svojimi hodnotami, svojou víziou i osobnou silou. Potrebujeme tiež spoznať náš špecifický učiteľský a líderský prínos a štýl. To nás urobí istejšími v jednaní so žiakmi, kolegami i rodičmi.

Budeme sa tiež venovať otázke „ranku“ – moci a privilégií. Najmä v konfliktoch často vnímame druhú stranu ako silnejšiu než sme v danom momente my sami. Zameriame sa preto na spôsoby, ako mať svoju formálnu moc i osobnú silu viac k dispozícii a ako ju použiť užitočným spôsobom na riešenie situácií v škole.

Letná škola je určená len pre účastníkov Komenského inštitútu

Lektorka

Mgr. Sylvia Ondrisová, PhD., Dipl.PW - lektorka a psychoterapeutka, spolu s kolegyňami vedie Inštitút Procesovej práce na Slovensku, ktorý poskytuje vzdelávanie v oblasti psychoterapie, osobného rozvoja a facilitácie skupinových konfliktov.  Od roku 1997 spolupracovala s MVO Občan a demokracia a PDCS – ako lektorka viedla školenia zamerané na komunikačné zručnosti v kontexte ľudských práv pre učiteľov a učiteľky, políciu či zbor justičnej stráže.

V súčasnosti pracuje ako terapeutka, koučka a lektorka so záujmom o nové formy líderstva, riešenie konfliktov a vedomú prácu s mocou. Rada podporuje rozvoj potenciálu ľudí a zmenu v oblasti zabehaných, už nefunkčných postojov. Žije v Bratislave, má rada lesy a jazdu na koni.

 

Miesto: 
Vzdelávacie centrum Zaježová