Cez Storytelling k inklúzii

Dátum konania: 
12. 9. 2018 (streda) - 17:00 - 14. 9. 2018 (piatok) - 13:00
Lektor: 
Janette Maziniová- Motlová
Akciu organizuje: 
Živica
Typ akcie: 
uzatvorená akcia

Anotáciu workshopu

Akú silu má príbeh? A ako s ním pracovať ?   Storytelling je vhodný pre tých , ktorí chcú priniesť do svojej praxe nový a zaujímavý spôsob ako osloviť človeka cez príbeh, ako otvoriť ťažké témy, diskusie… Ako pracovať s príbehmi pri formovaní kritického myslenia, ako prostredníctvom príbehov upozorniť na niektoré témy, a ako nimi formovať myslenie, postoje a názory ľudí?

Workshop je len pre vysokoškolských pedagógov zapojených do projektu „Univerzitná sieť globálneho vzdelávania“

Lektor

Janette Motlová - Janette je lektorka, blogerka a projektový guru v oblasti vzdelávania a rozvoja organizácií, ktoré pracujú s mladými ľuďmi. Vedie neziskovú organizáciu Od emócií k poznaniu – Eduma a je iniciátorkou vzdelávacieho portálu www.onlinezivakniznica.sk. Jej srdcovkou je emocionálne učenie cez rozprávanie osobných príbehov. Janette skúma, aký dopad má rozprávanie autentických príbehov na človeka, jeho myslenie, vnímanie a predovšetkým schopnosť porozumieť ľuďom a veciam okolo seba. „Keď rozumieme vlastným emóciám, vieme pochopiť prežívanie druhých. Ak vieme pochopiť prežívanie druhých – našich detí, rodičov, súrodencov, priateľov alebo kolegov – rozumieme ich konaniu, správaniu a postojom,“ hovorí. Janette vyštudovala sociálnu prácu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila na Úrade splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, neskôr ako manažérka v Iuvente. V roku 2007 založila Rómsky inštitút a venovala sa rozvoju rómskych detí a mládeže. Za svoje blogy získala Novinársku cenu a je autorka autobiografického románu Cigánka. V roku 2015 bola nominovaná na Slovenku roka v kategórii Vzdelávanie a podpora mladých talentov, v roku 2016 získala Cenu Nadácie Orange za občiansku angažovanosť.

Workshop je len pre vysokoškolských pedagógov zapojených do projektu „Univerzitná sieť globálneho vzdelávania, ktorý je realizovaný vďaka finančnej podpore Slovak Aid" .

Miesto: 
Vzdelávacie centrum Zaježová