Ako napísať projekt - workshop pre Sokratov inštitút

Dátum konania: 
19. 10. 2017 (štvrtok) - 17:00 - 22. 10. 2017 (nedeľa) - 13:00
Lektor: 
Tomáš Pešek
Akciu organizuje: 
Živica
Typ akcie: 
uzatvorená akcia

V rámci ročného štúdia na Sokratovom inštitúte je úlohou študnetov naplánovať a zrealizovať mikroprojekt. Taký, ktorý má byť prospešný pre iných, má zapájať aj ďalších ľudí z ich okolia a jeho výstupy by sa mali dostať aj do povedomia ostatných.

Študenti budú navedený na to, čo ich zaujíma, no pozrú sa aj na potreby ostatných, pre koho by mohol byť projekt prospešný. Budú veľa skúšať, tvoriť, inšpirovať sa dobrými i zlými príkladmi z minulosti, vzájomne konzultovať, dávať si spätnú väzbu a na základe toho znova tvoriť a pretvárať. Až kým z toho nevzniknú mikroprojekty, ktoré majú šancu na realizáciu a hlavne, bude sa študentom do nich chcieť.

Lektor

Tomáš Pešek - kouč, Slovenská republika. Dlhodobo sa venuje podpore neformálneho vzdelávania, rozvoju mládežníckej politiky a koordinácií strategických dokumentov v tejto oblasti na Slovensku. Je školiteľom, koučom a konzultantom národných i medzinárodných školení vo firemnom i treťom sektore v rôznych oblastiach. Venuje sa zážitkovej pedagogike na Slovensku v MO Plusko aj v Čechách pôsobí ako šéfinštruktor v Prázdninovej škole Lipnice.  

Kurz je určený len pre študentov Sokratovho inštitútu.

Miesto: 
Vzdelávacie centrum Zaježová