Ocenili sme 6 inšpiratívnych akčných dní
Koľko vody sa skrýva v notebooku, kožených topánkach, alebo v kile paradajok? Čo sa deje s plastovou fľašou v oceáne? Ako funguje čistiareň odpadových vôd? 25 školských tímov v zložení jednej pani učiteľky a dvoch žiakov zapojených do projektu Tajný život vody poznalo odpovede a pomohlo ich odhaliť svojim kolegom, spolužiakom a celej školskej komunite. Ocenili sme 6 najinšpiratívnejších z nich cenami v celkovej hodnote 1200 eur.
>> čítaj viac
Na školách prebehol Deň Vody akčne
V období 16. – 23. marca pri príležitosti Dňa Vody školy zapojené do projektu Tajný život vody otvorili svoje brány, aby ukázali prečo je dôležité chrániť vodu.
>> čítaj viac
Rovesnícke vzdelávanie v ZŠ s MŠ, Komenského Poprad
Rovesnícke vzdelávanie v praxi
  „Myslím, že to bola nová skúsenosť pre dievčatá a prijemná pre štvrtáčikov. Spokojné boli aj pani učiteľky v štvrtáckych triedach“ hodnotí Katarína Gajdošová rovesnícke vzdelávanie, ktoré realizovali jej žiačky na Základnej škole Komenského v Starej Ľubovni.
>> čítaj viac
Spolu tajným životom vody v Poprade
"Najprínosnejšie pre mňa boli aktivity, nútili ma premýšľať o probléme. Úlohy, ktoré sme spracovávali mi rozšírili didaktické zručnosti a odnášame si nápady, ktoré budeme v škole realizovať" Aj takto zhodnotili kurz "Spolu Tajným životom vody" ktorý prebehol 14.januára 2016
>> čítaj viac
Spoločne tajným životom vody
„ Odreagovali sme sa od bežného stereotypu. Oceňujem, že sa kurzu mohli zúčastniť aj žiaci, mali sme aktivity spoločné, ale aj oddelené. Celý deň sa niesol v priateľskej atmosfére. Boli sme zjednotení a všetci narovnako“ aj takto zhodnotila jeden z prvých kurzov s názvom "Spolu tajným životom vody", ktoré prebehli v dňoch 8. a 10. decembra 2015.
>> čítaj viac
Školy v Tajnom živote vody
Pozrite sa ktoré školy sa zapojili do projektu Tajný život vody
>> čítaj viac