Prečítajte si našu výročnú správu za rok 2018

Čo všetko sa nám podarilo v roku 2018? Aké projekty sme mali a ako sme hospodárili? Dočítate sa v našej výročnej správe. Ďakujeme, že kráčate spolu s nami!

Sálu plnú dám vo večerných šatách a mužov v oblekoch rozzvučalo pípanie. Krátke a dlhé zvuky sa striedali v rytme morzeovky. To vesmírna družica z obežnej dráhy posielala do divadla Aréna výsledok rozhodnutia odbornej poroty o tom, kto bude prvým nositeľom alebo nositeľkou národnej ceny Učiteľ Slovenska. V réžii podujatia nerátali s tým, že víťazka morzeovke rozumie, a tak o výsledku vedela trochu skôr ako publikum. Aspoň jej to možno pomohlo pripraviť sa ohlušujúci potlesk, ktorý po preložení správy z vesmíru nastal. Ako pre skutočnú celebritu.

Odovzdávanie ocenenia Učiteľ Slovenska bolo veľkolepé. Pretože si to naši najlepší učitelia zaslúžia. Aj vďaka prvému ročníku tejto ceny sme sa utvrdili v tom, že na Slovensku máme mnoho špičkových pedagógov, ktorí v často náročných podmienkach dokážu so žiakmi priam zázraky. Bohužiaľ sa o nich nehovorí tak často, ako o tom, čo všetko nefunguje a čo je zle.

My však vidíme, že situácia nie je vôbec tak zlá. Len v roku 2018 nám prišli stovky nominácií najlepších učiteľov na prvý ročník ceny Učiteľ Slovenska, stovky škôl sa registrovali do programu Zelená škola, desiatky školských pozemkov sa zmenili na učiace záhrady alebo školské ovocné sady, do miest sa vracali opeľovače a rozbehol sa dokonca aj náš prvý slovenský prírodný cintorín.

V Živici veríme, že zmena je v každom z nás. A tisícky ľudí od tých najmladších žiakov cez skúsených pedagógov až po širokú verejnosť nám ukazujú, že sme na dobrej ceste. To všetko najmä vďaka vašej podpore. Prečítajte si v tejto výročnej správe, čo všetko sa nám v Živici v roku 2018 podarilo urobiť pre to, aby sa nám tu všetkým žilo o niečo lepšie.

Budeme vďační, ak nám ostanete verní.

Vaša ŽIVICA

PrílohaVeľkosť
PDF icon 2018-vyrocna_sprava_Zivica8.87 MB