Aktuality

Lokálna mena živec tento rok končí
Nezabudnite minúť svoje posledné živce 2016. Ich platnosť je do posledného dňa v tomto roku. Budúci rok už nové živce nevydáme.  
>> čítaj viac
Výročná správa za rok 2015
Prečítajte si našu výročnú správu za rok 2015. V papierovej podobe ju nájdete aj vo Vzdelávacom centra Zaježová. Ďakujeme vám, že kráčate spolu s nami! 
>> čítaj viac
Ako vidí Lokálnu menu Zvolen?
Mesto Zvolen podporuje Lokálnu menu Živec. Ako vidí lokálnu menu viceprimátor Zvolena Jaroslav Stehlík?
>> čítaj viac
Prečo sa obchodníci zapájajú do lokálnej meny?
Pýtate sa, prečo práve Vy ako spotrebitelia by ste sa mali zapojiť do lokálnej meny? A čo motivovalo obchodníkov, aby sa zapojili? Lokálne meny sa už vo svete tešia veľkej obľube. U nás sú však stále len novinkou, niečim, načo si ľudia ešte len zvykajú. Čo je vlastne ich výhodou oproti euru? Prečo by sme mali lokálnu menu používať?
>> čítaj viac
Nové výmenné miesto
Vo Zvolene pribudlo ďalšie výmenné miesto. Živce môžete zameniť nie len v dobre známej Kafé Džezva (Tehelná 4, veďla papierníctva Klemo), ale už aj v MyShow caffe & bar (Nám.SNP 74/28, bývala Charizma).
>> čítaj viac
V dm drogerie markt sa inšpirovali rozprávkou Soľ nad zlato!
V dm drogerie markt si svojich zamestnancov a ich názor vážia. Takisto sa snažia podporovať lokálne projekty a lokálnych podnikateľov napr. aj nákupom produktov za lokálnu menu živec
Za soľničky od zvolenskej keramikárky Ivany Výbohovej z Keramiky na plote prišli osobne poďakovať až k nej domov!
>> čítaj viac
Živce 2016 s novou grafikou sú už v obehu
Ako vyzerajú nové živce? Kde ich získať a kde minúť?
>> čítaj viac
Preprava osôb a tovaru CarEco za živce
Novou zapojenou službou do siete prijímateľov lokálnej meny živec je preprava osôb a tovaru CarEco.
>> čítaj viac
Rozhovor o lokálnej mene s viceprimátorom Zvolena
Jaroslav Stehlík je viceprimátorom Zvolena a podporovateľom lokálnej meny Zvolenský živec.
>> čítaj viac
Výroky obchodníkov zapojených do lokálnej meny
Prinášame vám výroky obchodníkov, prečo sa rozhodli zapojiť do lokálnej meny.
>> čítaj viac
Prečo sa mám ja zapojiť do lokálnej meny?
Páčilo by sa vám chodiť do pekárne, kde vám každé ráno spestrí nielen chrumkavé domáce pečivo, ale aj úsmev predavača? Prečo teda nepodporiť miestnych obchodníkov?
>> čítaj viac
Komunitný fond Zvolen: Mestský park Lanice
Živica v spolupráci s dm drogerie markt a Nadáciou Pontis zriadila Komunitný fond lokálnej meny, prostredníctvom ktorého môže každý Bratislavčan a Zvolenčan podporiť zaujímavé miestne verejnoprospešné projekty. Za každý živec, ktorý sa dostane do obehu daruje dm drogerie markt 10 centov do Komunitného fondu.
>> čítaj viac
Komunitný fond Bratislava: Námestie SNP plné života
Živica v spolupráci s dm drogerie markt a Nadáciou Pontis zriadila Komunitný fond lokálnej meny, prostredníctvom ktorého môže každý Bratislavčan a Zvolenčan podporiť zaujímavé miestne verejnoprospešné projekty. Za každý živec, ktorý sa dostane do obehu daruje dm drogerie markt 10 centov do Komunitného fondu.
>> čítaj viac
10 dôvodov prečo nakupovať lokálne a používať živec
Odpovedať v krátkosti na otázku, prečo používať lokálnu menu, nie je jednoduché. Preto sme pre vás pripravili sumár viacerých argumentov, ktoré odpoveď prinášajú.
>> čítaj viac
Rozhovor s výkonným riaditeľom a spoluzakladateľom Bristolskej libry
Ciaran Mundy  je  súčasný riaditeľ Transition Bristol Ltd. Predtým úspešne podnikal v oblasti telekomunikácií a nehnuteľností. Jeho rôznorodé záujmy ho zaviedli k štúdiu ekonómie so zameraním na úlohu peňazí a bankovníctva. Svojou súčasnou prácou sa snaží podporiť rozvoj spravodlivej, rozmanitej a udržateľnej ekonomiky.
>> čítaj viac
Zuzana Vinklerová z dm o komunitnom fonde lokálnej meny
Živica v spolupráci s dm drogerie markt a Nadáciou Pontis zriadila Komunitný fond lokálnej meny, prostredníctvom ktorého môže každý Bratislavčan a Zvolenčan podporiť zaujímavé miestne verejnoprospešné projekty. Za každý živec, ktorý sa dostane do obehu daruje dm drogerie markt 10 centov do Komunitného fondu. Čím viac živcov budeme používať, tým vyššia suma bude na podporu projektov. 
>> čítaj viac
Kníhkupectvo Gorila.sk Urban Space prijíma živce
Keď sa rozhodnete kúpiť knihu pre seba alebo svojich blízkych urobte tak v kníhkupectve Gorila.sk Urban Space za Bratislavské živce a podporíte tak lokálnu ekonomiku.
>> čítaj viac
Video: Bristolský primátor Ferguson o lokálnej mene (titulky)
Pozrite si rozprávanie bristolského primátora Georgea Fergusona, ktorý podporuje lokálnu menu Bristolská libra.  
>> čítaj viac
Ekoobchod Živica naplnil svoju misiu
Ekoobchod Živica bude poslednýkrát otvorený v piatok 30. októbra 2015. Počas celého októbra bude v Ekoobchode zľava na všetok tovar 20 % až do vypredania zásob. Príďte si nakúpiť a rozlúčiť sa.
>> čítaj viac
Ako cirkuluje živec?
Živec by mal ideálne fungovať na nasledujúcich piatich úrovniach.
>> čítaj viac
Počuli ste o živci?
Živec je doplnková lokálna mena, ktorou sa dá platiť v dvoch mestách, v Bratislave – Bratislavský živec a vo Zvolene – Zvolenský živec. Keď platíme lokálnou menou živec, peniaze ostávajú v meste. 
>> čítaj viac
Aký je rozdiel medzi Bristolom, Zvolenom a Bratislavou?
„Začína to ako vtip, však? Ale človek sa na tom nakoniec nezasmeje.“ Negatívnu skúsenosť so starostom mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Mgr. Radoslavom Števčíkom popisuje Juraj Hipš, riaditeľ CEEV Živica​.
>> čítaj viac
Prečo používate lokálnu menu živec?
V lokálnych novinách k lokálnej mene sme sa pýtali ľudí, ktorí používajú živec na ich motiváciu. Prečítajte si ich reakcie.
>> čítaj viac
Živý trh za Zvolenské živce
Produkty od lokálnych predajcov, neobvyklý šachový turnaj „naslepo“, módna prehliadka a koncert. To všetko čaká Zvolenčanov vo štvrtok 10. septembra od 13:00 do 17:30 hod na Živom trhu vo FUN ZÓNE na Nám. SNP.
>> čítaj viac
Pestrý vegetariánsky obed a zdRAWé dobroty vo Veg life
Vo Veg life pre vás každý pracovný deň varia zdravé a chutné vegetariánske, vegánske a bezlepkové jedlá. Platiť za ne môžete už aj živcami.
>> čítaj viac
Chutné panini za 2 živce v centre Bratislavy
Od 24. augusta do 5. septembra 2015 vo FUNKY FRESH za panini v hodnote 2,5 € zaplatíte len 2 živce. Ušetríte tak 0,5 € len vďaka platbe lokálnou menou. Vybrať si môžete až z 11 rôznych druhov panini.
>> čítaj viac
Animované video vám objasní princíp lokálnej meny živec
Koncept lokálnej meny je dosť zložitý na vysvetlenie. My sme sa pre vás pokúsili základné informácie o ňom zhrnúť v tomto trojminútovom videu. Dajte mu šancu a odhaľte ako môžete používaním lokálnej meny živec pomôcť svojmu mestu.
>> čítaj viac
Bratislavskí Zeleninári prijímajú živce!
Jeden z najväčších distribútorov čerstvej zeleniny v Bratislave začal prijímať lokálnu menu Bratislavský živec. Je to dobrá správa hlavne pre obchodníkov.
>> čítaj viac
Vychutnajte si originálne belgické hranolky v ORBIS Street Food
Orbis Street Food vznikol ako inšpirácia z cestovania. V každom kúte sveta je pouličné jedlo to najlepšie a najchutnejšie, ak je pripravované poctivo a z dobrých surovín. Teraz za jedlo v Orbis Street Food môžete platiť aj živcami.
>> čítaj viac
Mesto Zvolen podporuje lokálnu menu živec
Zvolenčania majú možnosť kúpiť si kávu v novo vytvorenej Fun zóne na námesti SNP. Viceprimátor Zvolena, Jaroslav Stehlík sa rozhodol podporiť lokálnu menu a vo vytvorenej Fun zóne každý, kto bude platiť živcom, má viac ako 50% zľavu.
>> čítaj viac

Stránky