Zapojte sa do súťaže o najkrajší nektarodajný balkón v Karlovej Vsi

Môžete získať až 50 bodov na dm drogerie kartu. Súťaž trvá do 15. septembra.

V Karlovej Vsi sa hľadá najkrajší balkón a predzáhradka. Tento rok mestská časť Karlova Ves v spolupráci s nami rozšírili súťaž o najkrajšie balkóny o kategóriu "Najkrajšia nektárodajná predzáhradka a najkrajší nektárodajný balkón". Popri najkrajších záhonoch sa tentoraz hľadajú aj tie, ktoré sú priateľské k včelám alebo inému opeľujúcemu hmyzu.

 

Takýto balkón či predzáhradka by mali byť priestorom pre sadenie byliniek, zeleniny, ovocných rastliniek, kríkov či stromov, chýbať by nemali i divoké - nekosené kútiky. Medzi ďalšie zaujímavosti patrí napr. hmyzí hotel, napájadlo, či iné prvky. Pre ďalšie inšpirácie pozrite stránku Záhrad, ktoré učia.

 

Skrášlením svojho záhona nektárodajnými trvalkami, či už na balkóne alebo v predzáhradke, pomôžete nie len včelám, ale aj ďalšiemu opeľujúcemu hmyzu. 

Svojimi záhonmi priateľskými k včelám, čmeliakom, motýľom či inému opeľujúcemu hmyzu sa môžete pochváliť aj na webe www.eko-mapa.sk. Stačí sa na tejto stránke zaregistrovať, pridať fotografiu s popisom rastlín a uviesť meno a číslo zákazníckej karty dm drogerie markt. Na zákaznícku kartu môžete tak získať až 50 bodov.

 

Takto sa o svoj balkón stará jedna z našich kolegýň:

obr. Tento čmeliak chodí na bazalku pravidelne každé ráno, nižšie je minifiga

 

obr. Staré odrody paradajok - tento rok si budeme odkladať vlastné semienka

 

obr. Bylinky a jahody v recyklovanych črepníkoch zo starých bandasiek

 

Do súťaže o najkrajší balkón či predzáhradku sa možno zapojiť od 1. júla do 15. septembra. Fotografie rozkvitnutých záhonov treba posielať e-mailom na adresu zelen@karlovaves.sk alebo poštou s označením „Súťaž o najkrajšiu predzáhradku a balkón a najkrajšiu nektárodajnú predzáhradku a balkón 2016“ na adresu:

Miestny úrad Bratislava-Karlova Ves

Nám. sv. Františka 8

842 62

Bratislava

 

Viac o súťaži sa dozviete aj na stránke mestskej časti Karlova Ves.