Učte sa vonku s Hurá von: Pátranie po stromoch

Vyskúšajte si v rámci svetového mesiaca učenia vonku jednu z overených aktivít platformy Hurá von. Spojte príjemné s užitočným. Vezmite žiakov alebo vaše deti na výlet do prírody, na záhradu či do sadu a spoznávajte s nimi ovocné stromy.

Vedia rozlíšiť druhy iba podľa ich listov, bez plodov? Ktoré listy sú najväčšie? A kvitnú ešte niektoré druhy? Od čoho to môže závisieť?

Možno sa vám podarí nájsť odrody ovocných stromov, ktoré nie sú úplne bežné a ak si ich listy obkreslíte alebo priamo nalepíte do pracovného listu, môžete si ich neskôr určiť a dozvedieť sa o nich viac. Skúste s deťmi súťažiť, ktoré z nich nájde najvtipnejší názov odrody a inšpirovať sa môžete aj aktivitami v príručke Staré sorty sú „in“ , ktorú si môžete zadarmo stiahnuť tu: https://www.sadovo.sk/#publikacie)

Otestujte sa pomocou pracovného listu, ktorý si môžete stiahnuť nižšie alebo tu. Aktivita môže trvať rôzne dlho – podľa toho, kde vo vašom okolí stromy rastú.


Táto aktivita je súčasťou projektu SadOVO. Viac sa o ňom dozviete na stránke www.sadovo.sk

Ak sa vám aktivita páčila alebo máte nápad na jej vylepšenie, pošlite nám o tom krátku správu s fotografiou na e-mail polackova@zivica.sk. Vaše príspevky budú zaradené do zlosovania o pobyt na kurze outdoorového vzdelávania Hurá von na Zaježovej.