Showcrates 2016

Vzdelávanie, spoločnosť a enviro, to sú témy, ktorým sa budeme venovať počas festivalu Sokratovho inštitútu, ktorý sa koná 5. apríla v Pisztoryho paláci, v Bratislave.

 

Čo môžete na showcratese čakať?

  • Diskusie:

O aktuálnej téme "Antisystém a mladí" bude diskutovať novinár, spisovateľ a disident Martin M. Šimečka, Michal Kaščák (Pohoda) a Elena Gallová Kriglerová (CVEK). Diskusiu bude viesť Martin Vavrinčík (Hráme o veľa)

O tom "Kam smeruje naše školstvo" budú diskutovať Vladimír Burjan (časopis Dobrá škola) Juraj Hipš (CEEV Živica) a Helena Pašiaková (riaditeľka gymnázia v Tisovci). Diskusiu bude viesť Rado Sloboda.

  • Filmy:

Vysokocenený slovenský dokument Vlčie hory, ktorý si budete môcť pozrieť spolu s jeho tvorcom - ochranárom a filmárom Erikom Balážom. 

Film Gramatika šťastia od amerického lingvistu Daniella Everetta, ktorý strávil veľkú časť svojho života v Amazónií s pôvodným národom Piraha, kde zo svojej pôvodnej misionárskej činnosti nakoniec konvertoval na vieru miestnych.

 

  • Koncert:

Katarzia

 

+10min talky študentov Sokratovho inštitútu o tom, aké projekty robia a čo považujú za dôležité:

Martin Cerovský:  Ako holisticky rozvíjať dedinu?

Barbora Šišková: O nízkoprahovej pomoci.

Táňa Sedláková: Poetika starnutia.

Michal Bažalík:  Môj hrad-vinohrad: slobodovinár z maringótky.

 

Kompletný program a viac informácií o festivale nájdete priebežne na www.showcrates.sk


Vstupné je zdarma vďaka podpore ZSE, a.s., firemného partnera Sokratovho inštitútu.

 

Prečo vznikol showcrates?

Showcrates je festival Sokratovho inštitútu. Sokratov inštitút prepája mladých ľudí so špičkovými lektormi a osobnosťami verejného života zo Slovenska i zo zahraničia. Naši študenti majú možnosť stráviť s lektormi viacdenný workshop na lazoch v Zaježovej, čo im ponúka priestor aj pre uvoľnené neformálne rozhovory. Chceme však priniesť Sokratov inštitút aj bližšie k Vám - cez diskusie, prednášky, filmy a praktické ukážky. Budete môcť stretnúť našich lektorov a študentov naživo.

 

Prečo sme založili Sokratov inštitút?

Veríme, že spoločnosť môže výrazne ovplyvniť aj jediný človek, pokiaľ má dosť znalostí, odvahy, nadšenia a sily vytrvať. Sokratov inštitút vznikol preto, aby vytváral podmienky pre rozvoj takýchto osobností: mladých ľudí, ktorí sa neboja na sebe pracovať, niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia a ísť za svojou víziou.

 

Čo Ti Sokratov inštitút ponúka?

Sokratov inštitút je ročný vzdelávací program pozostávajúci z 10 praktických workshopov a záverečného kolokvia s výstupom v podobe realizácie vlastného mikroprojektu. V rámci štúdia získaš zručnosti, nedoceniteľné kontakty a rozšíriš si obzory nad hranice svojich bežných záujmov.

Prostredníctvom workshopov učíme zručnostiam aj vedomostiam a zároveň prinášame témy, ktoré nie sú zastúpené v štandardnom univerzitnom štúdiu. Vytvárame priestor na stret ľudí z rôznych oblastí, a tak otvárame nové pohľady na svet okolo nás. Jednotlivé workshopy sú vedené špičkovými slovenskými a zahraničnými lektormi.

Štúdium obsahuje témy ako: vízia a sebarozvoj, občianska angažovanosť, práca s médiami, alternatívne ekonomické systémy, účasť verejnosti v slovenskom právnom systéme, globálne vzdelávanie, medzikultúrna facilitácia či európska divočina. 
 

 

PrílohaVeľkosť
Image icon program_showcrates.png1.17 MB