Pozývame na prednášku Daniela Everetta - antropológa, ktorý žil 30 rokov s amazonským kmeňom Piraha

O Danielovi Everettovi a jeho práci už písal The Guardian či The New York Times. V marci príde po prvýkrát na Slovensko na pozvanie Sokratovho inštitútu. Pri tejto príležitosti vystúpi 21. marca na pôde Filozofickej fakulty Univerzity Komenského s prednáškou Čo sa naučil americký misionár od amazonského kmeňa?

Prednáška sa uskutoční 21. marca o 17:00 v Moyzesovej sieni na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Prednáška prebehne v anglickom jazyku a tlmočenie bude zabezpečené. VSTUP VOĽNÝ. Bližšie informácie v udalosti na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1038489979628776/

DANIEL EVERETT sa narodil v kovbojskej rodine v odľahlej časti južnej Kalifornie, USA. V jedenástich rokoch stratil matku. V tínedžerskom veku sa presťahoval do San Diega, kde stretol rodinu misionárov a ich dcéru Keren, ktorá tiež túžila byť misionárkou. Uveril v Boha a stal sa z neho oddaný kresťan.

Keď mal osemnásť rokov, rozhodli sa s Keren zosobášiť. O osem rokov a tri deti neskôr sa Dan so svojou rodinou vydali do Amazonského pralesa priniesť učenie Krista odľahlému kmeňu lovcov a zberačov – národu Piraha (čítaj : pí- da- HAN) v brazílskej Amazónii.

Strávil s nimi s prestávkami viac než tridsať rokov, učil sa ich reč a spôsob života, aby im mohol verne sprostredkovať Písmo Sväté. Medzičasom tiež vyštudoval lingvistiku v USA a Brazílii.

Ako prenikal do jazyka národa Piraha, začal spochybňovať svoju vieru, ako aj teóriu univerzálnej gramatiky Noama Chomského, čím sa s ním dostal do ostrého sporu.

V súčasnosti pôsobí ako dekan na univerzite Bentley v Massachusetts, USA. V akademickom roku 2016/2017 je lektorom Sokratovho inštitútu.

Prečítajte si o Danielovi Everettovi:
Rozhovor na našom portáli čierna labuť - http://bit.ly/2lmPEhp
Rozhovor v The Guardian angličtine - http://bit.ly/2lDgVr1
O knihe Daniela Everetta v The Guardian - http://bit.ly/2lHpX7m
------------------------------------------------------------------------------------------
CHCEŠ ZAŽIŤ DANIELA EVERETTA AKO LEKTORA SOKRATOVHO INŠTITÚTU? TERAZ MÁŠ ŠANCU:
Sokratov inštitút spustil od 1. marca do 30. apríla 2017 prihlasovanie do akademického roka 2017/2018. Ak máš od 18 do 32 rokov a máš chuť meniť svoje okolie a spoločnosť k lepšiemu neváhaj a prihlás sa na www.sokratovinstitut.sk. #podnasokrata
------------------------------------------------------------------------------------------

Verejnú prednášku Daniela Everetta organizujú:
CEEV Živica
Sokratov inštitút
Comenius University

Partneri:
SlovakAid
ZSE

Mediálny partner:
čierna labuť