KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".

Vtipný a energický Ján Markoš

 

 

"Práca v relatívne malej neziskovke znamená, že si môžete vyskúšať za pomerne krátku dobu veľké množstvo rozličných činností. Ja som napríklad na Živici bol: učiteľ, novinár, manažér, copywriter, marketér, pr, psychológ..."

 

Odkedy si na Živici?

Pracujem na projekte Sokratov inštitút štvrtým rokom.

Prečo si na Živici a čo pre Teba znamená byť jej súčasťou?

Na Živici som sa veľmi veľa naučil, za to som vďačný. Práca v relatívne malej neziskovke znamená, že si môžete vyskúšať za pomerne krátku dobu veľké množstvo rozličných činností. Ja som napríklad na Źivici bol: učiteľ, novinár, manažér, copywriter, marketér, pr, psychológ... Nosil som piáno, skladal básne, rozpočtoval projekty... To v nadnárodnej spoločnosti nezažijete.

Čomu sa venuješ?

Vediem projekt Sokratov inštitút, som v redakčnej rade portálu Čierna labuť, fušujem do globálneho vzdelávania.

Čomu sa venuješ?

Som šachista – to je moje druhé zamestnanie i moja záľuba. Hrám, trénujem, propagujem šach, na Vianoce mi vyjde kniha, (ak ju v lete stihnem napísať).

Mám rád slovo a literatúru: od žurnalistiky cez rozprávky až po filozofiu.

Ale posledný rok sa vo voľnom čase venujem najmä rodine, keďže mám deväťmesačnú dcérku.

Čo budeš robiť o 10 rokov?

To vie len Hospodin. Rád by som učil a písal, hral sa so svojimi deťmi, rád by som mal dosah na veci verejné.

Tvoj odkaz pre verejnosť?

Mám veľkú úctu k dôstojnosti každého človeka. Preto sa snažím nedávať nikomu nevyžiadané rady. Nie vždy pravda odolám, ale tentoraz áno.

Tvoj obľúbený výrok?

Tak ďaleko som ešte nezašiel, aby som si vytvoril osobný slogan... Ale knižka, ktorá sa mi v poslednej dobe veľmi páčila, boli Roviny života od Juliana Barnesa. Odporúčam!

Čo o tebe nevieme? 

Mám rád Japonsko – básne, jedlo, kultúru. Mám veľmi rád kvalitný zelený čaj. So slovníkom si prečítam Bibliu po hebrejsky... A vyhodili ma od prvej obhajoby diplomovej práce, čo je pomerne zlé vysvedčenie na niekoho, kto vedie program pre vysokoškolákov.