KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".

Vtipný IT guru a zálesák Martin Šípoš

Kto si?

Som človek na pomedzí chlpatého zálesáka, zhrbeného IT-čkára, snílka a realistického optimistu ktorý máva svoje dni wink

 

Odkedy a prečo si na živici?

Na Živici som začal pracovať minulý rok cez leto.

Som tu, aby som sa večer vracal domov s dobrým pocitom, že práca, ktorú robím, má zmysel.

 

Čo pre Teba znamená byť súčasťou živice?

Je to ako byť súčasťou veľkej rodiny.

 

Čomu sa venuješ?

Okrajovo sa venujem projektu Lokálna mena živec, ostatok času ma poznajú kolegovci ako IT podporu – udržujem točiace sa kolieska v chode.

 

Čo robíš vo voľnom čase?

Túlam sa prírodou kam ma oči vedú, ležím v hamake, čítam knihy... 

 

Čo budeš robiť o 10 rokov?

To, čo bude treba. Živiť rodinu, usmievať sa na deti a dobíjať baterky v prírode. Na druhej strane: ako najlepšie rozosmiať Boha? Povedať mu svoje plány do budúcnosti...snívam o dome s veľkým pozemkom. Pod horou, s potôčikom. Bude tam optický internet, ovocný sad, včelín, dve ovečky a jazierko. Ráno veziem deti do školy a večer nás bude Lucka, moja manželka, vítať s upečeným koláčom :)

 

Tvoj obľúbený výrok?

"Keď spílime posledný strom, keď otrávime poslednú rieku, keď chytíme poslednú rybu, potom poznáme, že peniaze sa nedajú jesť." (indiáni kmeňa Cree)

 

Čo o tebe nevieme?

Bojím sa veľkých pavúkov a sršňov. Na chate sme pritom museli viackrát likvidovať sršnie hniezdo pomocou postreku na stromy...brrrrrrrrrr. Som čiastočne meteosenzitívny, takže keď sa prudko mení počasie bolí ma hlava a som trošku nevrlý. Hoďte po mne vtedy čokoládou a nechajte ma tak laugh Ako malý som chcel byť astrofyzikom, tak ako Jiří Grygar – sledoval som jeho televízny seriál o vesmíre a úplne ma to vzalo.

 

skaut a bojí sa pavúkov devil (pozn.redaktora)

 

Čo na Maťa hovoria kolegyne?

Jana: Vďaka Maťovi je IT život krajší a rýchlejší :) Vie vniesť vtip aj do takých sfér ľudského bytia, kde by ste ho vôbec nečakali. Je to náš živičný humorista :)

Dorota: Mám pocit, že Maťo vie za sekundu vyriešiť všetko, s čím sa trápime celé dni. Je vždy ochotný a veľmi pozitívny napriek tomu, že človeku vysvetľuje niečo, čo hovoril už miliónkrát. Má veľmi čisté vyžarovanie :)

 

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov". - See more at: http://www.zivica.sk/sk/clanky/kto-je-zivica-5?theme=zivica&view=aktuali...