KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".

Nežná a ženská Katarína Miesler

Ako dieťa som chcela byť učiteľkou, tak som si vybrala Strednú pedagogickú školu v Turčianskych Tepliciach. Po prvej praxi niekedy v 2. ročníku som však pochopila, že budem učiť asi skôr dospelých :) Vysokú školu som si teda vybrala už inak a vyštudovala som Krajinné inžinierstvo na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Po skončení som veľa cestovala a pracovala v zahraničí. Keď som sa rozhodla vrátiť a usadiť na Slovensku, začala som pracovať v mimovládnom sektore a už mi to prischlo až doposiaľ. Začínala som v Slobode zvierat, po materskej dovolenke som chvíľu pracovala pre Priateľov Zeme CEPA a od roku 2010 som na Živici.

Kto si?

Som bytosť, ktorá vníma láskyplný vzťah k sebe, druhým ľuďom a Zemi ako najdôležitejšiu vec v živote.

Odkedy si na živici?

V Živici som sa začala motkať už niekedy v roku 2002, keď som ako zamestnanec Slobody zvierat robila spolu so Živicou úžasný vzdelávací projekt Svet je pre všetkých, ktorý sa snažil zaviesť humánny výchovu k zvieratám do školských osnov. Potom počas materskej som spolutvorila niektoré edukačné materiály a účastnila sa mnohých aktivít skôr ako dobrovoľníčka. Moje spojenie so Živicou vnímam ako osudom prepletené aj s rodinnými vzťahmi.

Čo pre Teba znamená byť súčasťou živice?

Výzva, uzemnenie, neustála práca na sebe, sebapoznanie, hľadanie harmónie.

Čomu sa venuješ?

Momentálne mám na starosti rezervácie akcií vo Vzdelávacom centre na Zaježovej, organizáciu seminárov, zabezpečovanie toho, aby sa u nás ľudia dobre cítili, komunikácia s verejnosťou a lektormi, propagácia a taktiež fyzická pomoc centru (kde ma treba tam som: upratovanie, záhrady, pomoc v kuchyni). Taktiež lektorujem vlastné semináre a sprevádzam ľudí v ústraní v tme a občas aj v meditačnom ústraní.

Z histórie: V roku 2009 po materskej dovolenke som koordinovala 3-ročný medzinárodný projekt Svet v nákupnom košíku. Súbežne s ním som pomáhala na Vzdelávacom centre Zaježová s rezerváciami, organizáciou a lektorovaním seminárov. Koordinovala som tiež Bylinkový projekt a spolu s Mirkou Bužekovou vytvorila metodickú príručku. Vypracovala prieskum v oblasti textilného priemyslu na Slovensku.

Čo rada robíš?

Milujem venovať sa sebe cez meditáciu, tanec, kreslenie, len tak sedieť na terase nášho domu na Zaježke a vnímať Život ako prúdi, tráviť čas s mojou dcérou Viki a mužom Romanom, túlať sa divočinou lesov a lúk. Rada tiež zdieľam seba s priateľmi. Milujem tiež pracovať na záhrade.

Taktiež sprevádzam ľudí v rámci seminárov s tancom a hudbou.

Čo budeš robiť o 10 rokov?

S pokorou sa skláňam pred Životom, lebo to vôbec netuším, len verím, že budem šťastná a robiť šťastnými aj ľudí naokolo :)

Tvoj obľúbený výrok?

Tak napríklad jeden jednoduchý od Ježiša Krista, ktorý ma veľmi nesie životom:

Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha.

Čo o tebe nevieme?

Hmm, tak napr. som tak zvedavé a urozprávané dieťa, že mi učiteľka v škôlke jedného dňa zalepila ústa lepiacou páskou, lebo už ma nevydržala počúvať :)