KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".

Zásadová a kreatívna Petra Ježeková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           "Som vyštudovaná environmentalistka a                  vďaka Živici môžem robiť to, čo ma baví."

Petra pracuje na Živici od skončenia vysokoškolského štúdia a postupne sa venovala takmer všetkému :-D Ako sama hovorí, cíti sa ako živičný inventár smiley Páči sa jej, že mohla zažiť premenu Živice z malej trojice nadšencov na veľkú profi organizáciu.

Prečo si na Živici?

Baví ma práca, ktorú tu robím, pripadá mi zmysluplná. Keďže som v Živici takmer od začiatku, pokladám ju trochu aj za „svoje dieťa“ a tak jej viem veľa prepáčiť :) Veľa pre mňa znamená aj výborný pracovný kolektív – vieme si pomôcť, podržať sa, ale aj sa zabaviť a posúvať sa navzájom ďalej. Rada pomáham v napĺňaní našich vízií a baví ma rôznorodosť našej práce a veľa nových inovatívnych vecí, ktoré skúšame a realizujeme. Človek sa tu nikdy nenudí :-D

Čo pre Teba znamená byť súčasťou Živice?

Byť jedno spoľahlivé koliesko vo veľkom funkčnom celku.

Čomu sa venuješ?

Toto by bol za tých 14 rokov dlhý zoznam :) Začínala som s interaktívnou výstavou Klíma nás spája, robila som na Zelenej škole, na rozvojovom vzdelávaní a Fair Trade projektoch, na projekte Eko-čistenia, na Ekoporadni a mnohých malých projektoch. Veľa lektorujem a píšem projekty. Naposledy som robila na zavádzaní lokálnej meny, komunitných záhrad a mestských včiel a Adoptuj si včelu. Dnes mám na starosti Mestské včely a projekt Make Fruit Fair.

Aké sú tvoje záľuby?

Venujem sa svojmu synovi, partnerovi, chalupe so záhradou, balkónovej záhrade, rada a veľa sa stretávam so svojimi súrodencami, príbuznými a kamarátmi.

Čo budeš robiť o 10 rokov?

To sa uvidí :-D Dôležité je, aby ma to bavilo, bolo to zmysluplné a užitočné. Ja som veľmi praktická osoba a mám rada konkrétne výstupy :)

Tvoj obľúbený výrok?

Na miesta, kam stojí za to ísť, neexistujú žiadne skratky.

Predovšetkým sa neboj ťažkých chvíľ. To najlepšie pochádza z nich."
Rita Levi-Montalcini

"Včera som bola inteligentná, preto som chcela zmeniť svet. Dnes som múdra, a tak mením seba" ...