KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".  

Nový člen tímu Sokratovho inštitútu GÁBOR PÁSZTOR.

Kto si?

Skeptik, darvinista, slušný punkáč. Maďar, Slovák a svetobežník v pomere 1:1:1

Odkedy si na Živici?

Od januára 2018.

Čo pre Teba znamená byť súčasťou Živice? 

Témy a aktivity Živice mi boli vždy blízke. Je pre mňa veľkým zadosťučinením pracovať v mojom vyštudovanom obore a to medzi progresívne rozmýšľajúcimi ľuďmi v priateľskom prostredí.

Čomu sa venuješ?

Pomáham Janke Ďaďovej pri koordinácii Sokratovho inštitútu – je to ročné doplnkové vzdelávanie pre študentov a absolventov vysokých škôl, aby sa z nich stali sociálni lídri, mali zručnosti a kapacity meniť svoje okolie k lepšiemu. Takisto v spolupráci s Človek v ohrození a PDCS koordinujem projekt SAMRS zameraný na globálne vzdelávanie.

Čo robíš vo voľnom čase?

Ak práve nepracujem, tak sa rád túlam po lesoch a dedinách, záhradkárčim, fotím, čítam a cestujem. Dlhá prechádzka, debata s priateľmi a rodinné obedy sú pre mňa dokonalou psychohygienou.

Čo budeš robiť o 10 rokov?

Zbierať hrušky a jablká s mojimi deťmi na našej farme :-)

Aký by bol Tvoj odkaz pre verejnosť?

Bol by som rád, keby sme na Slovenku (a na svete) boli viac tolerantní a pri tom kritickí, viac komunitní a menej ľahostajní voči zneužívaniu moci. Svet je príliš komplexný na to, aby sme sa zamkýnali v bublinách našich plotov a stien. 

Aký je Tvoj obľúbený výrok?

„Život je z 10% to, čo sa ti stane a z 90% to, ako na to reaguješ“

Charles L. Swindoll

Čo o Tebe ešte nevieme?

Rád nosím pestrofarebné ponožky, občas si zaspievam v sprche a raz by som chcel navštíviť Madagaskar.