KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".  

Psychologička a klaviristka Baška Šišková

Kto si?

Barbora Šišková

Odkedy si na Živici?

Na Živici pracujem od novembra 2016, ale bola som tiež študentkou Sokratovho inštitútu v rokoch 2015/2016, čo je jeden z projektov Živice.

Čo pre Teba znamená byť súčasťou Živice?

Živica, ako organizácia, sa mi veľmi páčila. S Jurajom Hipšom som sa poznala práve zo spomínaného programu Sokratov inštitút – čo bola pre mňa veľmi silná škola v mnohých ohľadoch. Predtým som sa nejak vážne o životné prostredie nezaujímala, no práve Sokratov inštitút bol pre mňa školou, prečo je aj táto stránka života dôležitá. A zrazu prišla ponuka práce. No nezober  to! :D Už predtým, ako študentka sokrata, som mala možnosť spoznať mnohých zaujímavých ľudí, teraz s nimi môžem spolupracovať. V Živici mi je dávaná veľká dôvera, z ktorej vyplýva aj zodpovednosť, je tu priestor pre kreativitu, moje nápady a ich realizáciu.

Čomu sa venuješ?

Venujem sa Sokratovmu inštitútu, propagácii, tvorbe webu a organizačným záležitostiam. Predtým som pracovala v nízkoprahovom centre s mladými ľuďmi v kríze ako dobrovoľníčka, kde som sa zas venovala psychologickému poradenstvu v skupinových aktivitách.

Čo rada robíš vo voľnom čase?

Veľmi rada si pozriem film, po vysokej škole mám konečne viac času venovať sa aj sama sebe a mojim blízkym, snažím sa zlepšiť svoje biedne schopnosti variť, čítam psychologické knihy, rada pečiem, občas si po nociach zahrám na klaviri.

Čo budeš robiť o 10 rokov?

O 10 rokov budem vyzdvihovať dcéru z hodín baletu a syna voziť na futbal, budem pestovať niekde na Orave v záhradke rajčiny a jesť, čo mi manžel navarí. Popri tom budem mať svoju psychoterapeutickú ambulanciu, počúvať príbehy ľudí, hľadať s nimi možnosti riešení v životných krízach a konečne budem pravidelne behávať (posledná možnosť mi príde najmenej reálna).

Aký by bol Tvoj odkaz pre verejnosť?

Nebojte sa snívať ale neprestávajte myslieť a žite tak, že keď budete umierať, nebudete ľutovať, čo ste spravili a nespravili. Budujte vzťahy, lebo na tých záleží najviac (mám to potvrdené vlastným výskumom!)

Aký je Tvoj obľúbený výrok?

„Život možno pochopiť iba spätne, ale žiť ho musíme dopredu.“
– Søren Kierkegaard

Čo o tebe ešte nevieme?

Keď som bola malá, chcela som byť princezná – čo nie je nič výnimočné – veľa dievčat o tom sníva. Ale aj teraz mi to príde ako super možnosť.

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".  

Vizionár a kávičkár Juraj Hipš

- See more at: http://www.zivica.sk/sk/clanky/kto-je-zivica-15#sthash.EggMjcNE.dpuf