KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".  

Muzikant so sociálnym cítením Juraj Oravec

Kto si?

Juraj Oravec.

Odkedy si na Živici?

Na Živici pracujem od novembra 2016.

Čomu sa venuješ?

Venujem sa primárne programu Zelená škola a som účastný aj pri jej projektoch ako Jedlá zmena a podobne.

Čo pre Teba znamená byť súčasťou Živice?

Živica dodáva mojej práci zmysel. Jej projekty a členovia mi už v minulosti boli veľmi sympatickí. K Živici som sa pripojil po niekoľkých rokoch v hudobnom biznise, ktorý síce prináša rôzne príležitosti, ale stále je to biznis. Keďže som študoval sociálnu prácu, mám veľmi silný sociálny background. Práca s mládežou a vo vzdelávaní ako takom je v tomto momente tak trošku naplnenie môjho profesného sna.

Čo rád robíš vo voľnom čase?

Napĺňa ma množstvo aktivít, ale asi najsilnejšou je hudba. Hrám aktívne v kapele, tvorím a občas nahrávam. Je to príjemné rozptýlenie, hlavne keď má človek okolo seba tú správnu partiu. Kapela mi dáva príležitosť aj cestovať, keďže hráme viac v zahraničí ako na Slovensku a precestovali sme už veľkú časť Európy. Myslím si, že tento koníček mi vydrží ešte veľmi dlho.

Čo budeš robiť o 10 rokov?

Ako sa poznám, tak z veľkej miery to isté, čo robím aj teraz smiley

Aký by bol Tvoj odkaz pre verejnosť?

Nevytvárajte si v hlavách nenávisť, k ničomu dobrému to nevedie.

Aký je Tvoj obľúbený výrok?

„Načo ti je pekný tanier, keď sa z neho nemôžeš najesť“ ... laugh

Čo o tebe ešte nevieme?

Ako malý chlapec som sa na bicykli hral, že som autobusár a zvážal som imaginárnych cestujúcich. Raz keď budem veľký, tak budem autobusárom! smiley