KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov".
 

Veselý a priateľský Vlado Milo

 

"Nasleduj svoje srdce, ale

nezabudni so sebou

vziať zdravý rozum."

 

 

Kto si?

Ahojte, som Vlado Milo, také meno mi pririekli rodičia a osud.  Mám okolo 45 rokov, žijem v rázovitom kraji Zaježovskej (Pliešovskej) kotliny. Som jeden s tých „utečencov“ z mesta a vďaka práci na VCZ si to môžem užívať dokonale. Tráviť svoj život v lone prírody a blízko svojej rodiny.

Odkedy si na Živici?

Na Živici či v jej blízkosti sa pohybujem od roku 2009, keď sa rozbiehala rekonštrukcia domu Polomy.

Čo pre Teba znamená byť súčasťou Živice?

Na Živici som vďaka tomu že mi život prihral do cesty dobrú ženu, ktorá mala napojenie na jej prostredie a ľudí. Takže vznikla možnosť riešiť svoje živobytie medzi ľuďmi s podobným zameraním a hodnotami. Takže práca ma obohacuje nielen materiálne, ale aj v hodnotách, ktoré sú mi blízke. A hlavne možnosť prinášať na tento svet kúsok radosti aj prostredníctvom jedla wink

Čomu sa venuješ?

Moje miesto v rámci živičného tímu je kuchyňa Vzdelávacieho centra Zaježová.  Takže starám sa o poživeň hostí nášho centra. Už nejakú 6-stu, 7-mu sezónu. Ešte som rozbiehal projekt Polomskej čajovne a to stavebne aj prevádzkovo.

Čo robíš keď "nerobíš" , Tvoje záľuby? 

Momentálne sú moje hlavné záľuby rodina, pes, dom, záhrada a tak trocha nečakane momentálne aj motorizmus :)  Ale celý život hlavne sledujem niť zmyslu života a vôbec. Čo je veľmi, veľmi, obsiahlá téma ako môžete tušiť. Takže veľa čítam a vnímam Bytie v priamom prenose všetkými zmyslami, srdcom aj rozumom.

Čo budeš robiť o 10 rokov?

To nik netuší. Možno budem stále variť, možno...  kto vie...

Tvoj odkaz pre verejnosť?

Budovaním bariér a egoistickej oddelenosti, pritakaním strachu pripravujeme druhým a hlavne sami sebe život bez obsahu, bludný kruh utrpenia.

Tvoj obľúbený výrok?

"Nasleduj svoje srdce, ale nezabudni so sebou vziať zdravý rozum."