KTO JE ŽIVICA?

Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov". 

Usmievavá a milá Ivana Poláčková

 

"Na Živici je veľký priestor pre slobodu a tvorivosť. Práca, ktorú robím, ma napĺňa a mám z nej dobrý pocit. Je fajn pracovať s ľuďmi na podobnej vlne, od ktorých sa stále niečo nové učím a všetci vzájomne sa dokážeme inšpirovať."

 

Kto si?

To je hlboká filozofická otázka :)  Zatiaľ to skúmam a učím sa byť sama sebou za každých okolností.

Odkedy si na Živici?

Prakticky od jej založenia. Vtedy som ešte študovala a nadchli ma výučbové programy a zážitkové pobyty pre školy, v tom čase veľmi inovatívne a žiadané.

Čomu sa venuješ?

Začínala som s výučbovými programami pre škôlkárov a keď som doštudovala, venovala som sa hlavne ekoporadenstvu. Vtedy ešte nebolo dostupných toľko informácií ako dnes a ľudia k nám osobne chodili po rady. V  spolupráci s ekoporadňami v zahraničí sa nám podarilo otvoriť zaujímavé témy ako ekočistenie, ekobábätko alebo zelené úradovanie. Popri ekoporadenstve som si vyskúšala aj predaj v ekoobchode a po návrate z rodičovskej dovolenky sa venujem školským Záhradám, ktoré učia.

Čo máš rada?

Rada vymýšľam rozprávky našim dvom synom, cvičím jogu, túlam sa a aby som normálne fungovala, potrebujem aspoň pár hodín týždenne ryť v záhrade :-)

Čo budeš robiť o 10 rokov?

Uvidíme... ale dúfam, že už budem vedieť hrať na klavír.

Tvoj obľúbený výrok?

Nemôžeš mať (poznať) všetko, ale môžeš to skúsiť.

Čo o Tebe nevieme?

Od detstva sa s malými prestávkami venujem bojovým umeniam. Fascinujú ma a pomáhajú mi kompenzovať moje energetické výkyvy laugh