Živica má nové vedenie

Po 19 rokoch nastal v živote Živice veľký posun. Náš zakladateľ a doterajší riaditeľ Juraj Hipš sa rozhodol pre vstup do politiky, odkiaľ sa bude snažiť presadiť zmeny naštartované už počas rokov práce na projektoch Živice. Organizácia má preto nové vedenie. Kompetencie riaditeľa prevezme dvojica Kristína Hudeková a Juraj Oravec.

Títo doterajší členovia výkonnej rady si vedenie organizácie rozdelia medzi seba ako výkonný riaditeľ a programová riaditeľka a spoločne budú organizáciu viesť po Jurajovom odchode. Kristína Hudeková je v Živici od zrodu portálu čierna labuť, ktorý vedie. Zároveň sa u nás stará o komunikáciu a pôsobí vo výkonnej rade. Juraj Oravec vedie náš najväčší environmentálno-vzdelávací program Zelená škola a je aj členom výkonnej rady.

Veríme, že tieto zmeny prinesú do Živice čerstvý vietor a aj vďaka nim sa nám podarí inšpirovať k zmene ešte väčší počet ľudí. Jurajovi Hipšovi ďakujeme za všetko, čo pre našu organizáciu od jej založenia v roku 2000 až doteraz urobil a držíme mu veľmi palce v presadzovaní štrukturálnych zmien na celonárodnej úrovni.

Viac o dôvodoch, pre ktoré sa Juraj rozhodol vstúpiť do politiky, si môžete prečítať tu: https://hips.blog.sme.sk/c/508082/nie-som-ako-oni.html