Naše centrum očami detí zo Zaježovej

Fenomén youtuberov na internete zasiahol aj mládež v Zaježovej. Ich záujem o moderné mediá a motivácia k tvorbe vlastných videí sú veľké. Vďaka podpore z fondu Hodina deťom majú deti možnosť tvoriť videá modernými technickými prostriedkami a za asistencie skúsených profesionálov. Videoklipy z ich dielne Vám predstavia Zaježovú z netradičného uhla pohľadu. Prvé videá zverejnili na Youtube a na svojej facebookovej stránke už teraz. Ich cieľom bolo predovšetkým zvládnutie techniky a vyskúšanie si rôznych úloh - hercov, kameramanov, strihačov a pod. Postupne sa deti profilujú a vo svojom tíme si rozdeľujú úlohy. Deti natočili aj jedno video o našom centre. To, že práca televíznych žurnalistov nie je jednoduchá si deti vyskúšali na vlastnej koži. Ale úlohu zvládli, dokonca sa zdá, že niektoré z nich majú k takejto práci prirodzený talent. Však posúďte sami. Prajeme príjemný zážitok :-)

Ďalšie video , nazvané "Problém s portálom" má síce len menej ako minútu, ale sú v ňom zaujímavé trikové sekvencie, preto jeho spracovávanie nebolo jednoduché. Natáčali ho v prírodnej rezervácii Gavúrky, ktorá sa nachádza v blízkosti Zaježovej. Je založené na jednoduchom nápade, ale výsledok je pútavý a zábavný. Prácu s kamerou a strihacím softvérom deťom predviedli Vlado Ruppeldt a Janka Sadloňová - tvorcovia prírodopisných dokumentárnych filmov, ktorí žijú v Zaježovej.

Druhé video z dielne "Youtuberov Z", ako svoju tvorivú skupinu deti nazvali, vzniklo pod vedením Laca Ďurkoviča - reportéra televízie JOJ a človeka, ktorý Zaježovú navštevuje už dlhé roky. Deti sa od neho učili nielen to, ako stáť pred kamerou, ale aj to, ako robiť dynamické a pútavé reportáže. 

V dielni "Youtuberov Z" sa pripravujú aj ďalšie diela, ich tvorba bude pokračovať minimálne ďalší polrok, preto sledujte ich kanál na Youtube, či stránku na Facebooku.