Reklamný prúžok

Plánujete školský výlet, kurz, letný tábor?

Ponúkame vám posledné samostatné voľné víkendové termíny v roku 2014 pre vašu akciu:

20.6. - 22.6., 5.12. - 7.12.; 12.12. - 14.12.; letné termíny vrátane víkendov 7.7. – 13.7.; 23.8. – 27.8.

HUDBA A TANEC AKO BRÁNA K PREBUDENIU - sebapoznávací seminár

Pozývame vás na intenzívne prežitých 5 dní (30.4. - 4.5.2014), počas ktorých si môžete vyskúšať jeden z návodov na použitie pre telo, myseľ a život ako taký :-) ...ako nebyť otrokom seba samých, našich vzťahov, toho, čo sa nám deje... ale použiť všetko ako hnojivo pre rast, kľúč k slobode....

Ponúkame účinné nástroje, ktoré pomáhajú uvoľnene spočinúť v prítomnosti a v prijatí toho, čo je:

  • - spontánne tancovanie, hranie na nástrojoch, spev
  • - tiché meditácie v prírode
  • - rituál Cesta za svetlom, rituál s maskami a pavúčí rituál
  • - intuitívne kreslenie

Seminárom sprevádzajú: Katarína LevhartLilien Petrus a hudobníci Tomáš Brichta a Paťo Kocka

Cena: 150 eur (v cene je vegetariánska strava, ubytovanie, organizácia, materiál a sprevádzanie na 5 dní. V poplatku nie je zahrnutá živá hudba, hudobníkov za ich hranie budete môcť oceniť dobrovoľne na mieste vo forme daru.)

Bližšie informácie a prihlášky: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , 0917 517 267

Viac o programe

Seminár prebieha intenzívne, s prestávkami na raňajky, obed a večeru. V prvý deň začíname večerou, po nej programom. Posledný deň končíme obedom. Podľa potreby sa bude striedať skupinový proces s časom stráveným osamote.

Spomenuté rituály budú prebiehať vždy večer. Sú zostavené z mnohoročných skúseností. Prinavracajú hudbu, spev a tanec späť do nášho života. Ich sila je transformujúca a liečivá. Majú svoje pravidlá, ktorých dodržaním sa môžete pomerne rýchlo dostať do prítomnosti, otvorenosti a hlbokého pochopenia. Procesy sa dejú spontánne a každý si zažíva presne to, čo potrebuje.

Rituál Cesta za Svetlom je individuálny rituál so zaviazanými očami, kde sa prostredníctvom spontánneho tanca, neprerušovaného prúdu hudby, ohnivého dychu a vlastnej tmy vydávate na cestu za Pravdou. Tým, že prestanete vidieť očami, vnímate viac inými zmyslami, v iných úrovniach, skôr intuitívnych, podobajúcich sa snovému svetu, v úrovni vnímania, kde sa "vaše problémy“, životné situácie začínajú javiť v inom svetle a môžete pochopiť ich podstatu. Ocitáte sa v samote hlbokej tmy, kedy môžete pochopiť kým ste, uzrieť vnútorné svetlo, ktoré vedie. Rituál môže pomôcť k uvoľneniu a k vyjasneniu vlastných dilem a pochybností, môže silne inšpirovať k zmene alebo k prijatiu situácie. Môže nás prebudiť do stavu bdelej prítomnosti a bezpodmienečnej lásky.

Rituál s maskami a pavúčí rituál je postavený na skupinovom procese, prebiehajúcom v kruhu. Prostredníctvom spontánneho tanca a neprerušovaného prúdu živej hudby si každý uprostred kruhu za podpory všetkých prežíva čo potrebuje, aby sa oslobodil, pochopil samého seba. Pri rituáli s maskami vstupujete do kruhu s vlastnou maskou, ktorú si dopredu vyrobíte. Cez tanec vo dvojici sa vám podarí uvidieť odraz samého seba, vlastné masky, ktoré budete môcť odhodiť a oslobodiť sa. Zažiť si stav bez formy a rolí, stav bdelej prítomnosti.... Pri pavúčom rituáli je možné zažiť katarziu, uvoľniť stresy, napätie, úzkosti a strachy a dlho potláčané emócie. Môžete zhodiť závažia starých tráum, zbytočných záťaží, čím dôjde k hlbšiemu oslobodeniu a voľnosti. Po katarzii prichádza pokoj a vnútorné ticho prítomnosti.

Seminár poskytuje návod na použitie pre každodenný život. Počas všetkých dní budeme neustále naše pochopenia a zážitky prepájať s každodennosťou života. Celý seminár je veľmi transformatívny a oslobodzujúci, človek veľa uvidí a pochopí. Hlavne sa mu potom žije ľahšie :-)

Vzdelávacie centrum Zaježová - miesto, kde človek vníma srdcom

Ešte nás nepoznáte? Pozrite si našu krátku videoprezentáciu.

Ponuka pre školy

Plánujete si školský výlet alebo školu v prírode?

Živica vám ponúka naše Vzdelávacie centrum Zaježová, kde si môžete zažiť domácu atmosféru zrekonštruovanej gazdovskej usadlosti na lazoch blízko Zvolena a voľnosť s krásou okolitej prírody.

ÚSTRANIE V TME - už k dispozícii pre vás všetkých

S veľkou radosťou vám oznamujeme, že domček pre „Ústranie v tme“ na Zaježovej sme úspešne dokončili a od nového roku spustili jeho prevádzku. 

Zasaďte 2 percentá na Živici a budú rásť.

Budeme vám vďační, ak vaše 2 percentá necháte vyrásť na Živici. Ak sa vám páči, čo robíme, je pre nás veľkou podporou, ak nám ich venujete. U nás určite budú dobre rásť.

Prezentácia Zaježovej

Ak máte záujem okrem nášho centra spoznať (aspoň online) aj Zaježovú a jej históriu, či aktuálny život v nej, odporúčame vám krátku prezentáciu.

Kniha náštevníkov

„Stíšenie, pochopenie vlastnej osoby a jej prepojenia so Zemou.“
Naďa, účastníčka kurzu o jeho prínosoch

Chcem byť informovaný o novinkách