Vzdelávacie centrum Zaježová

Kresťanská meditácia s Jurajom Jordánom Dovalom
Pozývame vás na intenzívny meditačný víkend 3. - 5.6. s biskupom Jurajom Dovalom, ktorý ponúka priestor ponoriť sa do vnútra duše cestou sebapoznania, putovať do Božieho chrámu a meditovať skrze Krista. 
>> čítaj viac
Naše centrum očami detí zo Zaježovej
Fenomén youtuberov na internete zasiahol aj mládež v Zaježovej. Deti natočili aj jedno video o našom centre. To, že práca televíznych žurnalistov nie je jednoduchá, si deti vyskúšali na vlastnej koži. Ale úlohu zvládli, dokonca sa zdá, že niektoré z nich majú k takejto práci prirodzený talent. Však posúďte sami. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Video o centre očami študenta Sokratovho inštitútu
Úspešný absolvent 1. ročníku Sokratovho inšitútu - Lukáš Podolský natočil toto krátke video o našom centre. Príjemne ho narozprávala dlhoročná priateľka Živica a bývalá kolegyňa Kristínka Dubajová. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Prezentácia Zaježovej
Ak máte záujem okrem nášho centra spoznať (aspoň online) aj Zaježovú a jej históriu, či aktuálny život v nej, odporúčame vám krátku prezentáciu. Vytvoril ju Mirec Kašiak z našej partnerskej organizácie Pospolitosť pre harmonický život.
>> čítaj viac

22. 04. 2016 - 24. 04. 2016

Lektor:
Andrea Tóthová, Helena Longauerová

Jarný pobyt pre rodiny s deťmi pod názvom DEŇ ZEME spojený s oslavou darov a krás našej Zeme. Bohatý program – bude priestor pre zábavu, spoznávanie sa, tvorenie, hranie sa a pohyb, zdieľanie spoločného času a užívanie si jarnej prírody.

>> čítaj viac

29. 04. 2016 - 01. 05. 2016

Lektor:
Raffaella Mayana Romieri

Seminár ponúka vnútornú prácu pre ženy, kedy si budete môcť cestovaním do hlbokej imaginácie k sebe zavolať divokú ženu vo vás, ktorá vás bude celým víkendom sprevádzať. Ona vie, čo vo vás potrebuje zahojiť, a bude vám pomáhať prekročiť vaše vlastné limity. Vaši vnútorní zvierací radcovia vás prenesú mimo svet myslenia, k hlbokým pocitom a energiám skrytými za ochrannými stenami.

>> čítaj viac

29. 04. 2016 - 01. 05. 2016

Lektor:
Tomáš Arup Fodor

Víkendové stretnutie inšpirované knihami Davida Abrama, na ktorom budete môcť objavovovať zabudnuté spôsoby vnímania Prírody. Seminár je praktický, väčšina programu bude prebiehať v priamo v krajine. V skupine aj samostatne budete komunikovať, prekladať a zdieľať jej odkazy. Budete sa učiť taký spôsob vyjadrovania, ktorý podporuje vedomé zapojenie vašich zmyslov do okolitého prostredia. Jazyk, ktorý nevytyčuje abstraktné hranice medzi ľudským a mimo-ľudským svetom, ale ktorý je rovnako živý ako krajina, ktorú opisuje. 

>> čítaj viac

06. 05. 2016 - 08. 05. 2016

Lektor:
Eva Ježovičová

Ponorte sa hlbšie do jogovej praxe s inštruktorkou jogy. Oddýchnete si uprostred nádhernej májovej prírody, precítite harmóniu tela a duše v súlade so svetom a vzdialite sa od svojich bežných, každodenných starostí. 

>> čítaj viac

12. 05. 2016 - 15. 05. 2016

Lektor:
Roman Miesler

Intenzívny predĺžený meditačný víkend ponúka možnosť pomocou rôznych techník v sede a pohybe uvidieť, že myslenie, cítenie a emócie nie sú prekážkou pre hlboký duchovný život, ale práve naopak. Keď sú správne pochopené a používané, stávajú sa silným podporným prostriedkom k rozvoju bdelosti a súcitu. Všetko, čo sa vám v živote deje, sa môže stať vašou cestou.

>> čítaj viac

20. 05. 2016 - 22. 05. 2016

Lektor:
Radek Zítka

Seminár poskytuje možnosť vyrobiť si vlastný šamanský rámový bubon. Bude pre vás nachystaný všetok materiál a nástroje, pod vedením majstra. Budete sa môcť spojiť s vašim zámerom, čo pre vás konkrétny bubon znamená, akú úlohu hrá vo vašom živote, čo vám má priniesť. 

>> čítaj viac

27. 05. 2016 - 29. 05. 2016

Lektor:
Miro Kašiak, Jana Sadloňová a Vlado Rupeldt, Peter Banas, Hanna Schneiderová, Martin Slauka

Ak vás láka spoznať bližšie Zaježovú a aktivity miestnych ľudí máte jedinečnú možnosť. Tentp pobyt Vám bližšie predstaví aktivity ľudí zo zaježovskej komunity - slamené a iné stavby z prírodných materiálov, permakultúrne prvky v záhradách, lesnú škôlku a komunitnú školu, potravinovú banku, ekokomunitu Sekier a iné. Na rozdiel od jednodňových exkurzií strávite v Zaježovej celý víkend v príjemnom a "eko-komfortnom" prostredí Vzdelávacieho centra. Pripravený je aj doplnkový program - prezentácie, posedenie pri ohni s miestnymi ľuďmi, Zaježovská slávnosť (miestne kultúrne podujatie), ukážky práce s hlinenými omietkami a iné.

>> čítaj viac

03. 06. 2016 - 05. 06. 2016

Lektor:
Juraj Jordán Dovala

Intenzívny meditačný víkend ponúka priestor ponoriť sa do vnútra duše cestou sebapoznania, putovať do Božieho chrámu a meditovať skrze Krista.

>> čítaj viac

17. 06. 2016 - 19. 06. 2016

Lektor:
Lektorky programu Zelená škola

Stretnutie konzultantov a hodnotiteľov najväčšieho vzdelávacieho ekoprogramu na svete Zelená škola. 

>> čítaj viac

24. 06. 2016 - 26. 06. 2016

Lektor:
Jana Vaculčiaková, Magdaléna Vaculčiaková, Alžbeta Vaculčiaková

Víkend je určený pre ženy. Ponúka priestor pre rozvíjanie odvahy, otvorenosti, dôvery, komunikácie. Pomôže vám uvedomiť si,  ako tieto schopnosti používate, prípadne čím ich blokujete.  Ako ich môžete rozvíjať, aby ste žili šťastnejšie, láskavejšie, pravdivejšie, cítili istotu a bezpečie.

>> čítaj viac

Stránky