Úvod

Dojmy zo semináru Kresťanskej meditácie
Lektor Juraj Dovala a účastníčka semináru Soňa s nami zdieľali svoje dojmy z semináru Kresťanskej meditácie. Víkend bol plný ticha v prírode, spevu, inšpirujúceho slova, rozjímania, modlitieb, oslavy
>> čítaj viac
Pozývame na tohoročný meditačný seminár s Bhante Dhammadipom
Vytvára intenzívny priestor pre sebapoznanie a pochopenie hlbších súvislostí 31.7. - 6.8.
>> čítaj viac
Školy, môžete sa prihlásiť do programu Zelená škola
Program Zelená škola, ktorú na Slovensku koordinuje Živica, realizuje kurzy aj v našom centre. Registrácia do nového ročníka 2015/2016 je už spustená, môžete sa registrovať!
>> čítaj viac
Príďte si zažiť grónskeho šamana Angaangaqua
4. - 6.9. príde do nášho centra celosvetovo uznávaný šaman národa Kalaallit Nunaat z Grónska Angaangaq Angakkorsuaq. Je to veľká príležitosť, nenechajte si ju ujsť!
>> čítaj viac
Naučte sa zdravo variť pod vedením taiwanskej mníšky
Pozývame na praktický kurz varenia 29.-31.7. podľa princípov Ćínskej medicíny a Ayurvédy.
>> čítaj viac
Zelená škola hľadá konzultantov pre BA región
Živica so svojou Zelenou školou vyhlásila výzvu pre záujemcov o konzultantov tohto celoslovenského programu najmä pre bratislavský región. Zelená škola robí v našom centre na Zaježovej niekoľko krát do roka kurzy pre svojich konzultantov.
>> čítaj viac
Školy, príďte na zážitkový výlet k nám
Využite voľné termíny v našom centre pre školský výlet, blokovú výučbu predmetov alebo kolektív utužujúci pobyt.
>> čítaj viac
Pozrite si video z očistnej ceremónie s grónskym šamanom
V októbri minulý rok navštívil naše centrum grónsky šaman Angaangaq Angakkorsuaq. Priniesol nám múdrosť svojho národa, ktorú si po stáročia predávajú ústne, rozprávaním príbehou. Dôležitou časťou ich života sú aj očistné ceremónie dymom. 
>> čítaj viac
Nové video o centre očami študenta Sokratovho inštitútu
Vedeli ste, že v našom centre prebieha už druhý školský rok Sokratov inšitút? Je to veľmi zaujímavá forma vzdelávania vysokoškolákov. Práve jeden z minuloročným úspešných absolventov - Lukáš Podolský natočil toto krátke video o centre. Príjemne ho narozprávala Kristínka Dubajová. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac

Stránky

16. 07. 2015 - 19. 07. 2015

Lektor:
Katarína Levhart Miesler

Príďte sa prostredníctvom tanca, hudby a iných techník nielen uvoľniť a nabrať silu, ale aj zvedomiť tie časti vás samých, ktoré sú potlačené a ktoré takto nevedome podmieňujú váš život. Aby ste boli slobodní a mohli žiť zmysluplný život v láske.

>> čítaj viac

19. 07. 2015 - 23. 07. 2015

Lektor:
Katarína Fojtíková, Katarína Levhart Miesler, Inge Benešová a Lilien Petrus

Poďte sa s nami ponoriť do hĺbky "srdca" rodiny. Tento pobyt je určený všetkým, ktorí túžia stráviť spoločne so svojimi blízkymi čas, ktorý im prinesie prehĺbenie dôvery, pochopenia, vzájomnosti a podpory. 

>> čítaj viac

29. 07. 2015 - 31. 07. 2015

Lektor:
taiwanská mníška Dhammarama

Kurz ponúka bohaté teoretické vedomosti a praktickú výučbu zdravej výživy podľa princípov Čínskej medicíny a Ayurvédy. Lektorka bude vysvetľovať podrobné detaily ohľadom jednotlivých zložiek stravy, prakticky učiť pripravovať suroviny tak, aby sa jedlo stalo silným nástrojom pre liečenie a prevenciu. 

>> čítaj viac

31. 07. 2015 - 06. 08. 2015

Lektor:
Bhante Dahammadipa

Vytvára intenzívny priestor pre sebapoznanie a pochopenie hlbších súvislostí.

>> čítaj viac

04. 09. 2015 - 06. 09. 2015

Lektor:
Angaangaq Angakkorsuaq

Intenzívny seminár ponúka priestor, kde sa môžete so svetoznámym šamanom priblížiť k vlastnému vnútru. Osláviť krásu v sebe a v ostatných. Život je Ceremónia sama o sebe, hodná oslavy prostredníctvom Ceremónií. 

 

>> čítaj viac

02. 10. 2015 - 04. 10. 2015

Lektor:
PaedDr. Zlata Šramová, Mgr. Zuzana Bajkaiová

Zažite si rodinné systémy s prepojením sa na vaše počatie, pôrod a narodenie. Prežite silné rituály a podporu. Takto "znovuzrodeným" sa vám bude ľahšie tancovať životom v láske, zdraví a radosti. 

>> čítaj viac

09. 10. 2015 - 11. 10. 2015

Lektor:
Eligio Stephen Gallegos, Ph.D.

Seminár ponúka priestor, aby sme sa naučili vyživovať a liečiť svoj vnútorný priestor a brali ohľad na svoje zranené časti. Naše vnútorné totemové zvieratá nielen vedia, čo je v nás potrebné zahojiť, ale tiež chápu, čo je pre liečenie potrebné urobiť.

>> čítaj viac

09. 10. 2015 - 11. 10. 2015

Lektor:
Peter Kukliš

Kurz obsahuje interaktívne cvičenia a aktivity, priestor na otázky a  zdieľanie, praktický nácvik postupov Nenásilnej komunikácie.

>> čítaj viac

30. 10. 2015 - 01. 11. 2015

Lektor:
Ľudovít Vašš

Kurz vám poskytne veľa vedomostných a praktických skúseností ohľadom výsadby a starostlivosti o ovocné dreviny pod vedením skúseného a chytľavo nadšeného lektora.

>> čítaj viac

06. 11. 2015 - 08. 11. 2015

Lektor:
Radek Zítka

Seminár poskytuje možnosť vyrobiť si vlastný šamanský rámový bubon. Bude pre vás nachystaný všetok materiál a nástroje, pod vedením majstra. Budete sa môcť spojiť s vašim zámerom, čo pre vás konkrétny bubon znamená, akú úlohu hrá vo vašom živote, čo vám má priniesť. 

>> čítaj viac