Vzdelávacie centrum Zaježová

Poďakovanie za to, čo priniesol uplynulý rok do centra
S veľkou radosťou sa obzeráme za rokom 2015 s pocitom dobre vykonanej práce. Radi by sme vyjadrili veľké ďakujem a ponúkame malú bilanciu.
>> čítaj viac
Kniha Súčasná spoločnosť – výzvy a vízie opäť dostupná
Existuje na Slovensku ešte divočina? Ako sa dohodnúť s niekým, koho naozaj neznášate? Čaká našu civilizáciu kolaps? Ako pracovať s médiami? Môže byť produkcia potravín ekologická? Čo na klimatickú zmenu dreviny? Čo je to lokálna mena? Aké sú príklady obhajoby práv občanov na Slovensku? Čo vieme dosiahnuť vnútornou prácou? Inšpirujú nás prírodné národy? 
>> čítaj viac
Sokratov inštitút v našom centre v škol. roku 2015/2016
Od septembra v našom centre prebieha štúdium už 3. ročníka študentov  Sokratovho inšitútu. Vybraní študenti absolvujú raz za mesiac trojdňový workshop na rôzne témy so zaujímavými lektormi a lektorkami počas celého školského roku. 
>> čítaj viac
Naše centrum očami detí zo Zaježovej
Fenomén youtuberov na internete zasiahol aj mládež v Zaježovej. Deti natočili aj jedno video o našom centre. To, že práca televíznych žurnalistov nie je jednoduchá, si deti vyskúšali na vlastnej koži. Ale úlohu zvládli, dokonca sa zdá, že niektoré z nich majú k takejto práci prirodzený talent. Však posúďte sami. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Video o centre očami študenta Sokratovho inštitútu
Úspešný absolvent 1. ročníku Sokratovho inšitútu - Lukáš Podolský natočil toto krátke video o našom centre. Príjemne ho narozprávala dlhoročná priateľka Živica a bývalá kolegyňa Kristínka Dubajová. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Prezentácia Zaježovej
Ak máte záujem okrem nášho centra spoznať (aspoň online) aj Zaježovú a jej históriu, či aktuálny život v nej, odporúčame vám krátku prezentáciu. Vytvoril ju Mirec Kašiak z našej partnerskej organizácie Pospolitosť pre harmonický život.
>> čítaj viac

12. 02. 2016 - 14. 02. 2016

Lektor:
Juraj Hipš, Andrea Tóthová, Mirka Piláriková

Kurz je určený pre konzultantov zelenej školy a vychádza z princípov existenciálnej ekovýchovy. Nejedná sa ale o environmentálnu výchovu v klasickom slova zmysle. Lektori kurzu sú presvedčení, že ak sa začneme skutočne hlboko zaoberať tým, kto skutočne sme, aký zmysel má naše pobývanie v tomto svete, uvedomíme si svoju konečnosť na fyzickej úrovni, tak v tej chvíli sú vytvorené všetky podmienky k ohľaduplnosti a aj ochrane prírody.

>> čítaj viac

18. 02. 2016 - 21. 02. 2016

Lektor:
Tomáš Ryška

Tento workshop je určený len pre študentov Sokratovho inštitútu. Tomáš Ryška bude prednášať o tom, ako vyzerá svet z perspektívy prírodných národov, ako je dobré a naopak zlé pomáhať a čomu sa môžeme naučiť od roľníkov v severnom Thajsku, s ktorými strávil dlhé roky v bezprostrednej blízkosti. 

>> čítaj viac

25. 02. 2016 - 28. 02. 2016

Lektor:
Roman Miesler

Počas predĺženého víkendu budete môcť pomocou intenzívnych meditačných techník v sede a pohybe pracovať s vašou všímavosťou a dotknúť sa  múdrosti a súcitu v každom okamihu života. Jasnosťou a vedomím pohľadom môžete spochybniť všetky vaše životné „istoty“ a zažiť si vašu myseľ v stave „neviem“, ktorý je vstupnou bránou k prímému poznaniu seba samého.

>> čítaj viac

17. 03. 2016 - 20. 03. 2016

Lektor:
Eva Kováčechová

Workshop je určený len pre študentov Sokratovho inštitútu. Ponúka študentom znalosti ako sa účastniť na rozhodovaní o environmentálnych činnostiach - prezentácia skúseností a právneho rámca v oblasti prístupu k informáciám, širokej a efektívnej účasti verejnosti na rozhodovaní a prístup k súdom vo veciach životného prostredia. 

>> čítaj viac

24. 03. 2016 - 27. 03. 2016

Lektor:
Katarína Levhart Miesler a Roman Miesler

Príďte sa prostredníctvom tanca, hudby, meditácie a iných techník očistiť, liečiť, hlbšie poznať seba samých, aby ste mohli žiť radostný a zmysluplný život v láske.

>> čítaj viac

07. 04. 2016 - 10. 04. 2016

Lektor:
Eligio Stephen Gallegos, Ph.D.

Tento zážtkový workshop je určený len pre študentov Sokratovho inštitútu. Študenti si budú môcť vyskúšať kontakt so svojim neracionálnym ja a sústrediť sa skôr na vnímanie, než na konanie. Prostriedkami budú tradičné indiánske techniky, ako je imaginácia, potná chyža či rituály spojené s totemovými zvieratami.

>> čítaj viac

10. 04. 2016 - 12. 04. 2016

Lektor:
Eligio Stephen Gallegos, Ph.D.

Seminár ponúka priestor, aby sme sa naučili vyživovať a liečiť svoj vnútorný priestor a brali ohľad na svoje zranené časti. Naše vnútorné totemové zvieratá nielen vedia, čo je v nás potrebné zahojiť, ale tiež chápu, čo je pre liečenie potrebné urobiť.

>> čítaj viac

15. 04. 2016 - 17. 04. 2016

Lektor:
Ľudovít Vašš

Kurz vám poskytne veľa vedomostných a praktických skúseností ohľadom výsadby a starostlivosti o ovocné dreviny pod vedením skúseného a chytľavo nadšeného lektora.

>> čítaj viac

22. 04. 2016 - 24. 04. 2016

Lektor:
Andrea Tóthová, Helena Longauerová

Jarný pobyt pre rodiny s deťmi pod názvom DEŇ ZEME spojený s oslavou darov a krás našej Zeme. Bohatý program – bude priestor pre zábavu, spoznávanie sa, tvorenie, hranie sa a pohyb, zdieľanie spoločného času a užívanie si jarnej prírody.

>> čítaj viac

06. 05. 2016 - 08. 05. 2016

Lektor:
Eva Ježovičová

Ponorte sa hlbšie do jogovej praxe s inštruktorkou jogy. Oddýchnete si uprostred nádhernej májovej prírody, precítite harmóniu tela a duše v súlade so svetom a vzdialite sa od svojich bežných, každodenných starostí. 

>> čítaj viac

Stránky