Vzdelávacie centrum Zaježová

Kniha Súčasná spoločnosť – výzvy a vízie opäť dostupná
Existuje na Slovensku ešte divočina? Ako sa dohodnúť s niekým, koho naozaj neznášate? Čaká našu civilizáciu kolaps? Ako pracovať s médiami? Môže byť produkcia potravín ekologická? Čo na klimatickú zmenu dreviny? Čo je to lokálna mena? Aké sú príklady obhajoby práv občanov na Slovensku? Čo vieme dosiahnuť vnútornou prácou? Inšpirujú nás prírodné národy? 
>> čítaj viac
Sokratov inštitút v našom centre v škol. roku 2015/2016
Od septembra v našom centre prebieha štúdium už 3. ročníka študentov  Sokratovho inšitútu. Vybraní študenti absolvujú raz za mesiac trojdňový workshop na rôzne témy so zaujímavými lektormi a lektorkami počas celého školského roku. 
>> čítaj viac
Video o centre očami študenta Sokratovho inštitútu
Úspešný absolvent 1. ročníku Sokratovho inšitútu - Lukáš Podolský natočil toto krátke video o našom centre. Príjemne ho narozprávala dlhoročná priateľka Živica a bývalá kolegyňa Kristínka Dubajová. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Prezentácia Zaježovej
Ak máte záujem okrem nášho centra spoznať (aspoň online) aj Zaježovú a jej históriu, či aktuálny život v nej, odporúčame vám krátku prezentáciu. Vytvoril ju Mirec Kašiak z našej partnerskej organizácie Pospolitosť pre harmonický život.
>> čítaj viac

28. 12. 2015 - 02. 01. 2016

Lektor:
Irena Ritomská, Viera Belovičová, Ivana Medveďová, Martina Bešková, Tibor Oros

Pobyt ponúka zázračný vstup do Nového roka, spojenie relaxácie, dovolenky, oddychu s trochou spoznávania samého seba spolu s certifikovanými terapeutmi Cesty podľa Brandon Bays.

>> čítaj viac

08. 01. 2016 - 10. 01. 2016

Lektor:
Ulrike Reimann (Nemecko)

Ako realizovať nápady a projekty, o ktorých sa iní neodvážia ani snívať? Pozývame vás na seminár, kde sa vám podarí zrealizovať vaše sny. Keď pracujete v tíme, máte vzdelávací, ekologický, sociálny alebo iný projekt alebo máte nápad, ktorý chcete realizovať - Dragon Dreaming je kreatívny a transformatívny prístup, ktorý podporí celý cyklus projektu a spoluprácu na ňom. 

>> čítaj viac

25. 02. 2016 - 28. 02. 2016

Lektor:
Roman Miesler

Počas predĺženého víkendu budete môcť pomocou intenzívnych meditačných techník v sede a chôdzi pracovať s vašou všímavosťou a dotknúť sa  múdrosti a súcitu v každom okamihu života. Jasnosťou a vedomím pohľadom môžete spochybniť všetky vaše životné „istoty“ a zažiť si vašu myseľ v stave „neviem“, ktorý je vstupnou bránou k prímému poznaniu seba samého.

>> čítaj viac