Vzdelávacie centrum Zaježová

Láska - liečivý kruh pre očistenie srdca
Štvordňový liečivý kruh od 6. - 9.10. ponúka priestor pre očistu srdca, hlbšie poznanie seba prostredníctvom ceremónií s tancom a hudbou, psychologickej práce, meditácií a iných prostriedkov, aby ste mohli žiť radostný a zmysluplný život v Láske.
>> čítaj viac
Seminár systemických konštelácií so Zlatkou Šrámovou 30.9. - 2.10.
Pozývame vás na jesenný seminár systemických konštelácií a limbického otlačku so Zlatkou Šrámovou a Zuzkou Bajkaiovou, ktorý bude prebiehať v centre  30.9. - 2.10. 
>> čítaj viac
Seminár pre páry 26.8. - 1.9. s Thomasom Pedroli a Mari Sawada
Organizátori a lektori tejto akcie pozývajú páry na seminár, ktorý môže pomôcť prehĺbiť vzťah. Týždeň dobrodružstva intimity (26.8. - 1.9.)  je príležitosť pre páry získať nový vietor, silu a inšpiráciu do vzťahu na citovej, duchovnej a erotickej úrovni pod vedením skúsených lektorov.
>> čítaj viac
Výročná správa za rok 2015
Prečítajte si našu výročnú správu za rok 2015. V papierovej podobe ju nájdete aj vo Vzdelávacom centra Zaježová. Ďakujeme vám, že kráčate spolu s nami!
>> čítaj viac
Naše centrum očami detí zo Zaježovej
Fenomén youtuberov na internete zasiahol aj mládež v Zaježovej. Deti natočili aj jedno video o našom centre. To, že práca televíznych žurnalistov nie je jednoduchá, si deti vyskúšali na vlastnej koži. Ale úlohu zvládli, dokonca sa zdá, že niektoré z nich majú k takejto práci prirodzený talent. Však posúďte sami. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Video o centre očami študenta Sokratovho inštitútu
Úspešný absolvent 1. ročníku Sokratovho inšitútu - Lukáš Podolský natočil toto krátke video o našom centre. Príjemne ho narozprávala dlhoročná priateľka Živica a bývalá kolegyňa Kristínka Dubajová. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Prezentácia Zaježovej
Ak máte záujem okrem nášho centra spoznať (aspoň online) aj Zaježovú a jej históriu, či aktuálny život v nej, odporúčame vám krátku prezentáciu. Vytvoril ju Mirec Kašiak z našej partnerskej organizácie Pospolitosť pre harmonický život.
>> čítaj viac

22. 08. 2016 - 26. 08. 2016

Miesto: Vzdelávacie centrum Zaježová
Lektor:
Sylvia Ondrisová, Vladimír Burjan, Petr Dráľ, Juraj Hipš, Katarína Pázmány
Organizuje: Živica

Prvé stretnutie účastníkov Komenského inštitútu bude ponúkať účastníkom priestor, aby si spoločne kládli otázky o tom, akými sú učiteľmi, aká je ich vízia, ako pracujú v školách s osobnou mocou a kam chcú svojim pôsobením žiakov, triedu i školy posunúť.

>> čítaj viac

26. 08. 2016 - 01. 09. 2016

Miesto: Vzdelávacie centrum Zaježová
Lektor:
Mari Sawada (Japonsko), Thomas Pedroli (Holandsko)
Organizuje: Aleš Štesko

Tento týždeň dobrodružstva intimity je príležitosť pre páry získať nový vietor, silu a inšpiráciu do vzťahu na citovej, duchovnej a erotickej úrovni. V ústraní prírody budete mať veľa času pre skupinové rozhovory, pre hry a meditáciu, pre prácu s telom a pre intuitívnu komunikáciu. 

>> čítaj viac

23. 09. 2016 - 25. 09. 2016

Lektor:
Lektorky programu Zelená škola
Organizuje: Živica

Stretnutie predstavuje spoločný štart a prípravu konzultantov na nový školský rok. Aby s chuťou a vplnej sile vedeli pomáhať školám v programe Zelená škola nielen odborne ale aj osobne a individuálne.

>> čítaj viac

30. 09. 2016 - 02. 10. 2016

Lektor:
PaedDr. Zlata Šramová, Mgr. Zuzana Bajkaiová
Organizuje: Zuzana Bajkaiová

Stavaním systemických konštelácií je možné riešiť problémy vo vzťahoch v rodine, na pracovisku, zdravotné aj iné problémy. Vonkajší pohľad na systém objasňuje postavenie jednotlivca v ňom, ako aj jeho vzťahy k ostatným článkom (osobám) systému. Môžeme postaviť systemické konštelácie, ktoré reprezentujú skupiny osôb, napr. systém rodiny, pracovného kolektívu, záujmovej skupiny a ďalšie. Postupným prebudovávaním systému sa nachádza jeho vnútorný poriadok.

>> čítaj viac

06. 10. 2016 - 09. 10. 2016

Miesto: Vzdelávacie centrum Zaježová
Lektor:
Katarína Levhart Miesler
Organizuje: Katarína Miesler

Štvordňový liečivý kruh od 6. - 9.10. ponúka priestor pre očistu srdca, hlbšie poznanie seba prostredníctvom ceremónií s tancom a hudbou, psychologickej práce, meditácií a iné, aby ste mohli žiť radostný a zmysluplný život v Láske.

>> čítaj viac

04. 11. 2016 - 06. 11. 2016

Miesto: Vzdelávacie centrum Zaježová
Lektor:
Raffaella Mayana Romieri
Organizuje: Zuzana Labašová

Počas seminára budete cestovať do hlbokej imaginácie. Spoznáte zvieratá štyroch spôsobov poznávania a objavíte ich jedinečné kvality. S podporou vašich vnútorných sprievodcov si uvedomíte, prečo ste museli uprednosťňovať isté spôsoby poznávania a opustiť iné.

>> čítaj viac

11. 11. 2016 - 13. 11. 2016

Lektor:
Ľudovít Vašš
Organizuje: Živica

Kurz vám poskytne veľa vedomostných a praktických skúseností ohľadom výsadby a starostlivosti o ovocné dreviny pod vedením skúseného a chytľavo nadšeného lektora. 

>> čítaj viac

25. 11. 2016 - 27. 11. 2016

Lektor:
Radek Zítka
Organizuje: Radek Zítka

Seminár poskytuje možnosť vyrobiť si vlastný šamanský rámový bubon. Bude pre vás nachystaný všetok materiál a nástroje, pod vedením majstra. Budete sa môcť spojiť s vašim zámerom, čo pre vás konkrétny bubon znamená, akú úlohu hrá vo vašom živote, čo vám má priniesť. 

>> čítaj viac

09. 12. 2016 - 11. 12. 2016

Lektor:
Peter Kukliš
Organizuje: Helena Longauerová

Kurz obsahuje interaktívne cvičenia a aktivity, priestor na otázky a  zdieľanie, praktický nácvik postupov Nenásilnej komunikácie. Zábavnou interaktívnou formou, v príjemnej atmosfére máte možnosť zdokonaliť sa v komunikácii, empatii a úprimnom sebavyjadrení.

>> čítaj viac

09. 12. 2016 - 11. 12. 2016

Miesto: Vzdelávacie centrum Zaježová
Lektor:
Jana Vaculčiaková, Magdaléna Vaculčiaková, Alžbeta Vaculčiaková
Organizuje: Helena Longauerová

Víkend je určený pre ženy. Ponúka priestor pre čistenie a uzatváranie roku, ktorý sa končí, aby sme do ďalšieho obdobia vstúpili bez záťaží, s láskou a čistotou. Tak sa môžeme stretúť na začiatku nového roka s kreativitou.

>> čítaj viac