Vzdelávacie centrum Zaježová

Kolokvium Sokratovho inšitútu
Sokratov inštitút ukončí na konci júna ročný vzdelávací program už 3.ročníka študentov. Čakajú ich skúšky a obhajoby mikroprojektov, ktorým sa vo svojich komunitách venovali počas celého roka. Odmenou bude aj spoločný víkendový program s absolventami prvých dvoch ročníkov plný krátkych praktických workshopov a spoločného času stráveného vo Vzdelávacom Centre Zaježová.
>> čítaj viac
Letný Juniorský tábor
Rodičia, využite príležitosť jediného letného juniorského tábora vo Vzdelávacom centre Zaježová, ktorý organizujú lektori Adam Kordoš, Olina Kršayová a ďalší v duchu priateľstva a služby 3. - 6.júla! Ide o letný tábor medzinárodného Programu pre morálne posilnenie mládeže. V krásnom prostredí môžu vaše deti prehĺbiť priateľské vzťahy a spoznať nových ľudí. Dovoľte im zmysluplne stráviť čas diskusiami na hlboké témy, umením, športom a inými zábavnými aktivitami.
>> čítaj viac
Výročná správa za rok 2015
Prečítajte si našu výročnú správu za rok 2015. V papierovej podobe ju nájdete aj vo Vzdelávacom centra Zaježová. Ďakujeme vám, že kráčate spolu s nami!
>> čítaj viac
Naše centrum očami detí zo Zaježovej
Fenomén youtuberov na internete zasiahol aj mládež v Zaježovej. Deti natočili aj jedno video o našom centre. To, že práca televíznych žurnalistov nie je jednoduchá, si deti vyskúšali na vlastnej koži. Ale úlohu zvládli, dokonca sa zdá, že niektoré z nich majú k takejto práci prirodzený talent. Však posúďte sami. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Video o centre očami študenta Sokratovho inštitútu
Úspešný absolvent 1. ročníku Sokratovho inšitútu - Lukáš Podolský natočil toto krátke video o našom centre. Príjemne ho narozprávala dlhoročná priateľka Živica a bývalá kolegyňa Kristínka Dubajová. Prajeme príjemný zážitok.
>> čítaj viac
Prezentácia Zaježovej
Ak máte záujem okrem nášho centra spoznať (aspoň online) aj Zaježovú a jej históriu, či aktuálny život v nej, odporúčame vám krátku prezentáciu. Vytvoril ju Mirec Kašiak z našej partnerskej organizácie Pospolitosť pre harmonický život.
>> čítaj viac

03. 07. 2016 - 06. 07. 2016

Miesto: Vzdelávacie centrum Zaježová
Lektor:
Adam Kordoš, Adela Mede, Peter Pošík, Oľga Karšayová
Organizuje: Program pre morálne posilnenie mladšej mládeže

Rodičia, využite príležitosť jediného letného juniorského tábora vo Vzdelávacom centre Zaježová, ktorý organizujú lektori Adam Kordoš, Olina Kršayová a ďalší. V duchu priateľstva a služby! Ide o letný tábor medzinárodného Programu pre morálne posilnenie mládeže. V krásnom prostredí môžu vaše deti prehĺbiť priateľské vzťahy a spoznať nových ľudí. Dovoľte im zmysluplne stráviť čas diskusiami na hlboké témy, umením, športom a inými zábavnými aktivitami.

>> čítaj viac

06. 07. 2016 - 10. 07. 2016

Lektor:
Zlata Šramová, Zuzana Bajkaiová, Lucia Ondrejkovič Obenau a Martin Ondrejkovič
Organizuje: Zuzana Bajkaiová

Seminár ponúka účastníkom okrem liečenia formou systemických konštelácií aj témy nášho narodenia, rituály spojenými s narodením, silu podpory a blízkosti. 

>> čítaj viac

10. 07. 2016 - 15. 07. 2016

Lektor:
Katarína Levhart Miesler, Inge Benešová a Katarína Fojtíková
Organizuje: Katarína Miesler

Poďte sa s nami ponoriť do hĺbky "srdca" rodiny. Tento pobyt je určený všetkým, ktorí túžia stráviť so svojimi blízkymi intenzívny čas. Môže vám pomôcť prehĺbiť vzájomnú dôveru, pochopenie a podporu v rodine. 

>> čítaj viac

24. 07. 2016 - 02. 08. 2016

Lektor:
Bhante Dahammadipa
Organizuje: Živica

Meditačný seminár vytvára intenzívny priestor pre praktikovanie meditácie v sede a chôdzi. Bhante tiež ponúka výklad pôvodných buddhistických textov, ktoré prinášajú pochopenie hlbších súvislostí a rozvíjajú vnútornú múdrosť.

>> čítaj viac

23. 09. 2016 - 25. 09. 2016

Lektor:
Lektorky programu Zelená škola
Organizuje: Živica

Stretnutie predstavuje spoločný štart a prípravu konzultantov na nový školský rok. Aby s chuťou a vplnej sile vedeli pomáhať školám v programe Zelená škola nielen odborne ale aj osobne a individuálne.

>> čítaj viac

30. 09. 2016 - 02. 10. 2016

Lektor:
PaedDr. Zlata Šramová, Mgr. Zuzana Bajkaiová
Organizuje: Zuzana Bajkaiová

Stavaním systemických konštelácií je možné riešiť problémy vo vzťahoch v rodine, na pracovisku, zdravotné aj iné problémy. Vonkajší pohľad na systém objasňuje postavenie jednotlivca v ňom, ako aj jeho vzťahy k ostatným článkom (osobám) systému. Môžeme postaviť systemické konštelácie, ktoré reprezentujú skupiny osôb, napr. systém rodiny, pracovného kolektívu, záujmovej skupiny a ďalšie. Postupným prebudovávaním systému sa nachádza jeho vnútorný poriadok.

>> čítaj viac

14. 10. 2016 - 16. 10. 2016

Lektor:
Alena Dudášová
Organizuje: Alena Dudášová

Seminár ponúka metódu The Work od Byron Katie, ktorá pomáha objaviť ako funguje naša myseľ. Dotazovaním sa na vlastné myšlienky pochopíte svoju vlastnú pravdu. Naučíte sa, ako sa môžete pozrieť na akúkoľvek stresujúcu situáciu vo vašom živote a na myšlienky, ktoré ju spôsobujú. Pochopíte prečo sa v určitých situáciách chováte tak, ako sa chováte a prečo sa vám niektoré situácie v živote opakujú. 

>> čítaj viac

11. 11. 2016 - 13. 11. 2016

Lektor:
Ľudovít Vašš
Organizuje: Živica

Kurz vám poskytne veľa vedomostných a praktických skúseností ohľadom výsadby a starostlivosti o ovocné dreviny pod vedením skúseného a chytľavo nadšeného lektora. 

>> čítaj viac

25. 11. 2016 - 27. 11. 2016

Lektor:
Radek Zítka
Organizuje: Radek Zítka

Seminár poskytuje možnosť vyrobiť si vlastný šamanský rámový bubon. Bude pre vás nachystaný všetok materiál a nástroje, pod vedením majstra. Budete sa môcť spojiť s vašim zámerom, čo pre vás konkrétny bubon znamená, akú úlohu hrá vo vašom živote, čo vám má priniesť. 

>> čítaj viac

09. 12. 2016 - 11. 12. 2016

Lektor:
Peter Kukliš
Organizuje: Helena Longauerová

Kurz obsahuje interaktívne cvičenia a aktivity, priestor na otázky a  zdieľanie, praktický nácvik postupov Nenásilnej komunikácie. Zábavnou interaktívnou formou, v príjemnej atmosfére máte možnosť zdokonaliť sa v komunikácii, empatii a úprimnom sebavyjadrení.

>> čítaj viac