O sprievodcoch

Hlavným správcom a sprievodcom ústraním v tme a meditačným ústraním je Roman Miesler. V tejto práci mu pomáha aj jeho manželka Katarína. Obaja sami každoročne absolvujú pobyt v ústraní.  

Úlohou sprievodcu je vytvárať bezpečný priestor, sprevádzať človek v ústraní v jeho procesoch, načúvať a zdieľať skúsenosti. Sprievodca tiež popri sprevádzaní nosí denne človeku v ústraní jedlo.

O sprievodcoch

 Roman okrem sprevádzanie tiež vedie Vzdelávacie centrum Zaježová a tiež lektoruje pravidelné meditačné semináre. Má 26 ročné skúsenosti s prácou na sebe, jeho prax zahŕňa učenie advaity, vipassanové meditácie a techniky tibetského buddhismu. Kladie dôraz na celkový rozvoj, zemitosť, otvorenosť, súcitenie a nepretržitú - kontinuálnu meditáciu, ktorá nie je odlišná od bežného, zdravo vedeného života. Pochádza z Olomouca, Česká republika.

Katarína okrem sprevádzanie taktiež pracuje vo Vzdelávacom centre Zaježová hlavne ako organizátorka seminárov a podujatí. Taktiež lektoruje sebaspoznávacie a očistné semináre s tancom, hudbou a meditáciou. Tejto práci s ľuďmi sa venuje od roku 2004. Jej sprevádzanie spočíva vo vytvorení priestoru, podpore pri očiste, liečení, v tvorení hudby, zdieľaní seba a viere v Silu, ktorá jediná v skutočnosti lieči a prebúdza :-).

Osobná skúsenosť Romana Mieslera o jeho jednom pobyte v tme.

Prečítajte si aj hlbší popis účinku a potenciálu tejto metódy.