Úvod

Predĺženie registrácie - Staňte sa súčasťou jedlej zmeny!
CEEV Živica a Kancelária programu Zelená škola Vám ponúkajú možnosť stať sa súčasťou projektu Jedlá zmena
>> čítaj viac
Vyškolili sme environmentálnych expertov!
Živica v spolupráci s dm drogerie markt školila od pondelka 16.5. v našom Vzdelávacom centre na Zaježovej 20 žiackych enviro-expertov v témach zodpovednej spotreby.
>> čítaj viac
KTO JE ŽIVICA?
Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov". Umelecká, ezoterická krásna víla Dorota Martincová
>> čítaj viac
Záhrady, ktoré učia kvitnú aj na webe
  Záhrady, ktoré učia majú web stránku s novým dizajnom! Nájdete tu viac inšpirácií, obrázkov aj praktických informácií.
>> čítaj viac
Kresťanská meditácia s Jurajom Jordánom Dovalom
Pozývame vás na intenzívny meditačný víkend 3. - 5.6. s biskupom Jurajom Dovalom, ktorý ponúka priestor ponoriť sa do vnútra duše cestou sebapoznania, putovať do Božieho chrámu a meditovať skrze Krista. 
>> čítaj viac
Súladenie - seminár systemických konštelácií a limbického otlačku
Pozývame vás na spoločné liečivé plynutie na letnom systemickom seminári 6. - 10.7., ktorý bude pretkaný témami nášho narodenia, rituálmi spojenými s narodením, sily podpory a blízkosti so skvelými lektormi. 
>> čítaj viac
Meditačný seminár s Bhante Dhammadipom leto 2016
Aj tento rok príde do nášho centra celosvetovo známy charizmatický učiteľ buddhistickej meditácie Ctihodný Dhammadipa. Bude viesť retreat v termíne 27.7. - 2.8., ktorý prebieha vo veľmi intenzívnom dennom časovom rozvrhu. Je preto vhodný pre ľudí, ktorí majú s intenzívnou meditáciou skúsenosť. Ocenia ho predovšetkým tí, ktorých oslovuje práca s mysľou a vedomím a  chcú sa v tom prehĺbiť. 
>> čítaj viac
KTO JE ŽIVICA?
Pýtate sa, kto stojí za projektami, článkami a aktivitami Živice? Prinášame Vám odpoveď. Každý týždeň predstavíme jedného zo "živičiarov". Vtipný IT guru a zálesák Martin Šípoš
>> čítaj viac
VÝZVA: Staňte sa súčasťou JEDLEJ ZMENY
CEEV Živica a Kancelária programu Zelená škola Vám ponúkajú možnosť stať sa súčasťou projektu Jedlá zmena. Koľko kilometrov precestujú potraviny, kým sa dostanú na náš tanier? Ako súvisí naše stravovanie so životmi ľudí na inom kontinente? Čo znamená zodpovedná spotreba? Pomôžme žiakom pozrieť sa na potraviny trošku inak, prostredníctvom medzinárodného projektu Jedlá zmena.
>> čítaj viac
Pozývame vás na konferenciu Na energiu s rozumom, prihláste sa!
Ste riaditeľ alebo učiteľ na škole a chcete, aby mala vaša škola úspornejšiu prevádzku? Ste starosta obce, ktorá chce využívať obnoviteľné zdroje energie? Spravujete budovu a rozmýšľate, ako v nej zabezpečiť väčšie úspory energie? Pridite na konferenciu Na energiu s rozumom a inšpirujte sa praktickými príklady zmien na Slovensku a v Čechách.
>> čítaj viac

Stránky

20. 05. 2016 - 22. 05. 2016

Organizuje: Radek Zítka

Seminár poskytuje možnosť vyrobiť si vlastný šamanský rámový bubon. Bude pre vás nachystaný všetok materiál a nástroje, pod vedením majstra. Budete sa môcť spojiť s vašim zámerom, čo pre vás konkrétny bubon znamená, akú úlohu hrá vo vašom živote, čo vám má priniesť. 

>> čítaj viac

27. 05. 2016 - 29. 05. 2016

Organizuje: Miro Kašiak

Ak vás láka spoznať bližšie Zaježovú a aktivity miestnych ľudí máte jedinečnú možnosť. Tentp pobyt Vám bližšie predstaví aktivity ľudí zo zaježovskej komunity - slamené a iné stavby z prírodných materiálov, permakultúrne prvky v záhradách, lesnú škôlku a komunitnú školu, potravinovú banku, ekokomunitu Sekier a iné. Na rozdiel od jednodňových exkurzií strávite v Zaježovej celý víkend v príjemnom a "eko-komfortnom" prostredí Vzdelávacieho centra. Pripravený je aj doplnkový program - prezentácie, posedenie pri ohni s miestnymi ľuďmi, Zaježovská slávnosť (miestne kultúrne podujatie), ukážky práce s hlinenými omietkami a iné.

>> čítaj viac

03. 06. 2016 - 05. 06. 2016

Organizuje: Živica

Intenzívny meditačný víkend ponúka priestor ponoriť sa do vnútra duše cestou sebapoznania, putovať do Božieho chrámu a meditovať skrze Krista.

>> čítaj viac

17. 06. 2016 - 19. 06. 2016

Organizuje: Živica

Stretnutie konzultantov a hodnotiteľov najväčšieho vzdelávacieho ekoprogramu na svete Zelená škola. 

>> čítaj viac

24. 06. 2016 - 26. 06. 2016

Organizuje: Helena Longauerová

Víkend je určený pre ženy. Ponúka priestor pre rozvíjanie odvahy, otvorenosti, dôvery, komunikácie. Pomôže vám uvedomiť si,  ako tieto schopnosti používate, prípadne čím ich blokujete.  Ako ich môžete rozvíjať, aby ste žili šťastnejšie, láskavejšie, pravdivejšie, cítili istotu a bezpečie.

>> čítaj viac

06. 07. 2016 - 10. 07. 2016

Organizuje: Zuzana Bajkaiová

Seminár ponúka účastníkom okrem liečenia formou systemických konštelácií aj témy nášho narodenia, rituály spojenými s narodením, silu podpory a blízkosti. 

>> čítaj viac

10. 07. 2016 - 15. 07. 2016

Organizuje: Katarína Miesler

Poďte sa s nami ponoriť do hĺbky "srdca" rodiny. Tento pobyt je určený všetkým, ktorí túžia stráviť so svojimi blízkymi intenzívny čas. Môže vám pomôcť prehĺbiť vzájomnú dôveru, pochopenie a podporu v rodine. 

>> čítaj viac

24. 07. 2016 - 02. 08. 2016

Organizuje: Živica

Meditačný seminár vytvára intenzívny priestor pre praktikovanie meditácie v sede a chôdzi. Bhante tiež ponúka výklad pôvodných buddhistických textov, ktoré prinášajú pochopenie hlbších súvislostí a rozvíjajú vnútornú múdrosť.

>> čítaj viac

23. 09. 2016 - 25. 09. 2016

Organizuje: Živica

Stretnutie predstavuje spoločný štart a prípravu konzultantov na nový školský rok. Aby s chuťou a vplnej sile vedeli pomáhať školám v programe Zelená škola nielen odborne ale aj osobne a individuálne.

>> čítaj viac

30. 09. 2016 - 02. 10. 2016

Organizuje: Zuzana Bajkaiová

Stavaním systemických konštelácií je možné riešiť problémy vo vzťahoch v rodine, na pracovisku, zdravotné aj iné problémy. Vonkajší pohľad na systém objasňuje postavenie jednotlivca v ňom, ako aj jeho vzťahy k ostatným článkom (osobám) systému. Môžeme postaviť systemické konštelácie, ktoré reprezentujú skupiny osôb, napr. systém rodiny, pracovného kolektívu, záujmovej skupiny a ďalšie. Postupným prebudovávaním systému sa nachádza jeho vnútorný poriadok.

>> čítaj viac

Stránky