Odovzdávanie cien víťazom najkrajších balkónov a predzáhradiek. Pozrite sa, ako prebiehalo.

V spolupráci s MČ Karlova Ves, ktorá ako prvá začala vedome robiť kroky podporujúce včely a iné opeľovače, sme v letných mesiacoch vyhlásili novú kategóriu tradičnej súťaže: Najkrajší nektarodajný balkón a najkrajšia nektarodajná predzáhradka.

Výhercovia súťaže si priamo na Miestnom úrade v Karlovej Vsi za prítomnosti starostky MUDr. Dany Čahojovej, odbornej poroty a zástupkýň dm drogerie markt, s. r. o. odniesli praktickú i sladkú odmenu. 

Blíži sa 16h a na prvom poschodí Miestneho úradu Karlova Ves sa schádzajú pozvaní výhercovia. Ak si myslíte, že výsadba balkónov a skrášľovanie predzáhradiek sa týka hlavne tých skôr narodených, mýlite sa. Na pozvanie mestskej časti a CEEV Živica sa dostavili 10 účastníci rôznej vekovej kategórie. Starostka každého osobne privítala.

Výsadba kvetov musí byť robená s citom, aby prinášala radosť majiteľom aj susedom a odmena za takéto skrášlenie prostredia je príjemným bonusom. Drobné občerstvenie či ponúknutá káva vytvorili v zasadačke príjemnú neformálnu atmosféru, kde sa za okrúhlym stolom nielen vyhodnocovali najkrajšie balkóny a predzáhradky, ale aj zdieľali pestovateľské skúsenosti.

Lucia Ličková z Referátu životného prostredia po krátkom príhovore starostky a odbornej poroty odovzdala diplomy a praktické poukážky 6 víťazom v oboch kategóriach. Pani preberajúca ocenenie za muškátmi zaliaty balkón pyšne priznáva, že sa prvýkrát do súťaže zapojila pred 20 rokmi. Klobúk dole. Odovzdávanie cien pokračuje aj v kategórií s prívlastkom "nektarodajný". Praktický "zimný balíček" obsahujúci čajové zmesi, bratislavský mestský med, diplom na pamiatku a príručku "Prírode blízka údržba mestskej zelene" od CEEV Živica. Hlavný firemný partner projektu dm drogerie markt, s. r. o. poskytol do súťaže malý kozmetický balíček, ktorý odovzdala Magdaléna Krbátová z dm drogerie markt, s. r. o. s kolegyňou Máriou Babušovou. 

"Ďakujem veľmi pekne, vážim si to. Semienka alchemilky si zbieram sama, ručne a vysievam ich do predzáhradky. Tento rok to však bolo trochu slabšie," skromne poznamenáva výherkyňa prvého miesta, 92 ročná pani Margita. Jej slnečnicovo-bylinková predzáhradka s príchuťou divočiny pritom lákala hmyz a pohľady okoloidúcich už z diaľky. 

Odovzdávanie cien bolo príjemnou, komornou akciou v jesenný podvečer. Veríme, že balkóny a predzáhradky inšpirovali aj ostatných obyvateľov a budúci rok bude tých nektarodajných ešte viac. Ďakujeme každému jednému súťažiacemu, že svojimi "ostrovmi" kvetov robia z Karlovej Vsi lepší domov pre jej obyvateľov, včely a iné opeľovače. 

Projekt Mestské včely 2016 podporil Nadačný fond dm drogerie markt v Nadácií Pontis. 

Zdroj foto: MiÚ Karlova Ves, CEEV Živica

Zaujala Vás táto téma? Čítajte viac na stránke projektu: