Mestské včely

Ako (sa) učia Environmentálni experti? Inšpiratívna publikácia už čoskoro!
Cieľom projektu „Environmentálni experti“ bolo vytvoriť žiačkam a žiakom II. stupňa základných škôl priestor pre realizáciu rovesníckeho vzdelávania a vlastných nápadov spôsobom, ktorý im je blízky. Aby bola pre žiakov problematika atraktívna a boli motivovaní ponoriť sa hlbšie do skúmania jej skrytých súvislostí a podstaty, zamerali sme sa na aktuálne spotrebiteľské témy. V projekte, ktorý pokračuje už druhým ročníkom,pracujeme s potenciálom žiakov kriticky zhodnotiť informácie, ktoré sa k ním rôznou cestou dostávajú v rámci tém, ktoré sa ich dotýkajú.
>> čítaj viac
Chcete pomôcť včelám? Prečítajte si ako na infotabuliach v Karlovej Vsi!
V predvianočných dňoch osadilo občianske združenie Živica osadilo v rámci projektu Mestské včely vzdelávaciu tabuľu s hmyzím hotelom. Tá má obyvateľom predstaviť realizované aktivity v rámci pilotného projektu „Mestská časť priateľská opeľovačom“, do ktorého sa Karlova Ves zapojila ako vôbec prvá na Slovensku.
>> čítaj viac
Školy zažili život včiel tvárou v tvár
V priebehu roka 2016 mali materské a základné školy možnosť zapožičať si interaktívnu hru Kráľovstvo včiel alebo prísť na návštevu priamo k úľom na včelniciach v Bratislave, Lučenci, Zvolene a Žiline v rámci programu Poďte s nami do úľa.
>> čítaj viac
Na Eko-mape Karlovej Vsi pribudli nové inšpirácie pre Vás!
Portál www.eko-mapa.sk mapuje "zelené" body po celom Slovensku. Podľa kraja, v ktorom žijete, tak môžete nájsť miesto, kam odniesť elektronický odpad, kde nakúpiť zdravé potraviny alebo ísť na príjemný výlet. Eko-mapa je skutočne univerzálnym eko-poradcom, ktorý sa ľahko zmestí aj do vášho mobilného telefónu. Stačí si len stiahnuť aplikáciu "EKO Trace". 
>> čítaj viac
Karloveský športový klub sa zapojil do výsadby pre opeľovače
Testovali sme mestský med. Pozrite si výsledky!
CEEV Živica pokračovala aj v roku 2016 v projekte Mestské včely. Ten sa zameriava na popularizáciu včelárenie a ochrany opeľovačov v mestskom prostredí. Tento rok sme urobili ďalší krok a to smerom k prvej mestskej časti priateľskej opeľovačom, ktorou sa stala Karlova Ves. Súčasťou projektu bolo aj zapojenie sa do vedeckého výskumu a to testovanie antibakteriálnych vlastností vzoriek mestského medu realizovaný Prírodovedeckou fakultou UK a Ústavom molekulárnej biológie Slovenskej akadémie vied, ktoré sme odobrali okrem Bratislavy aj zo Žiliny, Kežmarku, Lučenca a Zvolena.
>> čítaj viac

Stránky